همکاری اپل با TSMC برای ساخت نمایشگرهای Micro OLED

بنا بر آخرین گزارش‌ها، ظاهرا همکاری اپل با شرکت تایوانی TSMC برای ساخت نمایشگرهای Micro OLED برای استفاده در دستگاه‌های واقعیت افزوده (AR) نهایی شده است.

TSMC Apple Micro OLED

طی یک همکاری جدید اپل قصد دارد تا با شرکت TSMC، که در ساخت و عرضه پردازنده گوشی‌های آیفون به این کمپانی آمریکایی کمک می‌کند، وارد فازی جدید شود که در آن شرکت تایوانی TSMC شروع به ساخت نمایشگرهای Micro OLED خواهد کرد. این نمایشگرها که مخصوص گجت‌های پوشیدنی ساخته است، بسیار سبک‌تر، نازک‌تر و در نهایت کم مصرف‌تر خواهند بود که باعث می‌شود تا در دستگاه‌های واقعیت افزوده عملکرد بهینه‌ای داشته باشند.

هدف از همکاری اپل و TSMC

نمایشگرهای ذکر شده تنها کمتر از ۱ اینچ خواهند بود که باعث می‌شود تا بسیاری از خبرگزاری‌های معتبر مانند بلومبرگ نیز به این باور برسند که تا سال‌های آینده، باید شاهد عرضه عینک‌های واقعیت افزوده اپل باشیم.

البته کمپانی اپل مدت‌هاست که درباره عینک‌های واقعیت افزوده خود اخبار بسیار جزئی‌ای را منتشر می‌کند، اما طبق اعلام رسمی، ظاهرا با این همکاری بین اپل و TSMC سال ۲۰۲۳ برای رونمایی از این تکنولوژی جدید در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که این پروژه همکاری در حال حاضر فعلا در مرحله آزمایشی قرار دارد و مدتی طول می‌کشد تا TSMC قادر به تولید انبوه نمایشگرهای Micro OLED شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید