گوریلاگلس ویکتاس ۲ معرفی شد

گوریلاگلس ویکتاس ۲گوریلاگلس ویکتاس ۲ معرفی شد تا مشکلات گوشی‌های بزرگ‌تر را حل کند؛ لازم نیست بگوییم که گوشی‌های هوشمند در طول سال‌ها بزرگتر شده‌اند. همین بزرگ‌تر شدن صفحه گوشی‌ها مشکلاتی برای شرکتی مانند کورنینگ ایجاد کرد؛ هر چه طول صفحه نمایش بزرگ‌تر باشد، زمانی که به صورت ناخواسته گوشی از دست شما روی زمین می‌افتد، استرس بیشتری به شیشه وارد می‌شود. 

گوریلاگلس ویکتاس ۲

این بدان معناست که برای همگام شدن با تغییرات در طراحی گوشی‌های هوشمند، کورنینگ باید فرمول شیشه‌ای سخت خود را بهبود بدهد. شرکت کورنینگ چند سال پیش Victus را معرفی کرد، سپس یک نسخه پلاس در سال ۲۰۲۱ آمد و اکنون نوبت به دنباله و نسخه جدید به نام Gorilla Glass Victus 2 رسیده است.

گوریلاگلس ویکتاس ۲ معرفی شد -

سطح صاف زمین مانند خانه شما (احتمالاً فرش شده) خطر چندانی برای تلفن‌های هوشمند مدرن ندارند. با این حال، سطوح ناهموار بیرون موضوع دیگری هستند؛ اگر شیشه به اندازه کافی مقاوم نباشد، آسفالت می‌تواند صفحه نمایش را کاملاً خراشیده کند و بتن حتی بدتر هم هست.

هدف امسال کورنینگ از تولید نسخه جدید گوریلاگلس به نام گوریلاگلکس ویکتاس ۲، بتن بود. بتن ترکیبی از سیمان، شن و سنگ است و اگر تلفنتان را روی بتن بیاندازید یکی از آن سنگ‌ها می‌تواند واقعاً روز شما را خراب کند.

 یک تکه سنگریزه که کمی بیرون زده می‌تواند تمام نیروی ضربه را در یک نقطه متمرکز کند. کاشی های کف صافی که ممکن است در خانه داشته باشید نیرو را پخش می کنند، که احتمال شکستن شیشه را خیلی کاهش می‌دهد.

کورنینگ با استفاده از ماشین‌آلات آزمایشگاهی برای اجرای آزمایش‌ها، Victus 2 را توسعه داد که می‌تواند از سقوط یک متری (ارتفاع باسن) روی بتن دوام بیاورد. اگر روی آسفالت راه می‌روید، شیشه می‌تواند از ارتفاع ۲ متری (ارتفاع سر) در امان بماند.

گوریلاگلس ویکتاس ۲ معرفی شد -

همانطور که گفتیم، گوشی‌های بزرگتر یک مشکل بزرگ هستند. نه تنها به دلیل اندازه بزرگ‌تر صفحه نمایش، بلکه گوشی‌های بزرگ‌تر نیز سنگین‌تر هم شده‌اند.

طبق گفته Corning، یک گوشی هوشمند متوسط ​​امروزی ۱۰ درصد بزرگتر و ۱۵ درصد سنگین تر از گوشی چهار سال پیش است. وزن بیشتر برابر است با نیروی بیشتر در هنگام برخورد تلفن با زمین و همین امر خطر شکستن را تشدید می‌کند.

زنده ماندن از ضربه بدون شکستگی کافی نیست، با این حال، شیشه باید در مقابل خراش نیز مقاومت کند. این دو مشکل جداگانه هستند، اگرچه گاهی اوقات علت یکسانی دارند. همیشه افتادن روی سطوح دلیل صدمه نیست، جیب شما و میزها نیز خطر خراش را دارند. همچنین، با طراحی رایج گوشی‌های امروزی یعنی “ساندویچ شیشه‌ای” که در قاب پشت هم شیشه استفاده می‌شود گوریلا گلس نه تنها از صفحه نمایش در جلو، بلکه باید از پشت گوشی نیز محافظت کند.

با ویکتاس شرکت کورنینگ معتقد است که تعادل خوبی بین عملکرد سقوط و مقاومت در برابر خط و خش پیدا کرده. با Victus 2 عملکرد محافظ روی سطوح ناهموار با حفظ مقاومت در برابر خراش حفظ شده است.

انتظار می‌رود گوشی‌های هوشمندی که با گوریلا گلس Victus 2 مجهز شده‌اند در چند ماه آینده وارد بازار شوند. کدام گوشی‌ها ویکتاس ۲ دارند؟ Corning در حال حاضر به هیچ گوشی‌ای اشاره نکرده.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید