گوگل Meet انتها 2022 با گوگل Duo ترکیب می شود

گوگل Meet انتها 2022 با گوگل Duo ترکیب می شود

شرکت گوگل تصمیم دارد تا اواخر سال جاری دو سرویس گوگل Meet و گوگل میت را با یکدیگر ترکیب سازد و به یک سرویس تبدیل نماید. هر دو سرویس برای چت ویدئویی هستند اما Duo یک چت تصویری شخصی بوده و میت هم برای کنفرانس‌های ویدئویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنامه با نام گوگل Meet فعالیت خود را ادامه خواهد داد اما دیگر خبری از عنوان Duo نیست. دیجیتال ترندز گزارش داده که تغییرات برنامه آینده در بلاگ Workspace مفصل شرح داده شد. گفته شده کاربران Duo در حال حاضر قرار نیست هیچ کار اضافه‌ای انجام دهند.

گوگل Meet بزودی برنامه کامل تری خواهد شد

انتظار داریم در هفته‌های آینده فرآیند ترکیب شدن از طریق الحاق میت به Duo صورت گیرد. پس از انجام فرآیند نام آن به میت تغییر پیدا کرده و دیگر عنوان Duo را شاهد نخواهید بود. از ویژگی‌های نسخه جدید باید به موارد زیر پرداخت:

  • برنامه ریزی جلسات
  • زیرنویس لحظه ای
  • اشتراک گذاری محتوا حین تماس
  • ایجاد اتاق گفتگو در جلسات
  • ترکیب ابزارهای گوگل با برنامه‌های
  • ابزارهای گوگل با Messages، اسیستنت، تقویم، جیمیل و برخی دیگر.

گوگل Meet انتها 2022 با گوگل Duo ترکیب می شود

گوگل سعی دارد با ترکیب کردن دو سرویس کارآمد سازی برنامه آن بوده تا دیگر نیاز نباشد افراد برای چت تصویری شخصی به سراغ Duo رفته و برای کنفرانس میت را انتخاب کنند. بنابراین در آینده تنها یک پلتفرم ارتباطی گوگل میت در کار بوده و خبری از برنامه دیگر از سوی گوگل نیست.

خاویر سولترو، مدیرعامل Google Workspace در گفتگو با The Verge گفت: “آنچه واقعاً مهم است، درک این موضوع بوده که مردم چگونه ابزاری را برای چه اهدافی و چه شرایطی انتخاب می‌کنند.”

در گذشته این برند تلاش کرده است تا خدمات ارتباطی مختلفی را برای اهداف گوناگون ارائه دهد، فقط برای اینکه مشاهده کند کاربران آنها را با تجربه کاربری بهتر به کار می‌گیرند. ما سرنوشت مشابهی را در مورد خدماتی مانند پیام رسان Google Allo شاهد بودیم که در برنامه بلندمدت به شکست منتهی شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید