ویژگی های Cinematic Mode و ProRes به iMovie و clips اضافه شدند

Cinematic Mode و ProRes

خانواده آیفون‌های جدید هر دو قابلیت‌ Cinematic Mode و ProRes را با بروزرسانی نرم‌افزاهای اختصاصی شرکت اپل در اختیار کاربران قرار ‌می‌دهند. استفاده از سخت‌افزار و نرم‌افزار جدید در خانواده آیفون 13 برخی ویژگی‌های خاص در دوربین این دستگاه‌ها را به ارمغان آورده است. برای مثال، Cinematic Mode در تلاش است در حین فیلم برداری فوکوس را به صورت خودکار انجام دهد، اما به صورت همزمان مختصات فوکوس در نقاط مختلف تصویر را به همراه ویدئو ضبط می‌کند. بنابراین می‌توانیم پس از ضبط .ویدئو نقاط فوکوس در زمان‌های مختلف را به دلخواه تغییر دهیم.

ویژگی های Cinematic Mode و ProRes به iMovie و clips اضافه شدند - gsmarena 001 2 1

 

ویژگی های Cinematic Mode و ProRes به iMovie و clips اضافه شدند - 1631888819 211 What is Cinematic Mode The new iPhone 13 video focus

کدام دستگاه‌ها از Cinematic Mode و ProRes پشتیبانی می‌کنند؟

برای دسترسی به هردو قابلیت‌ Cinematic Mode و ProRes ما بایستی از برنامه‌های بروز شده iMovie و Clips استفاده کنیم. در نظر داشته باشید تنها می‌توان روی آیفون‌های 13 ویدئو‌های با ویژگی‌ Cinematic Mode ضبط نمود. البته می‌توان روی دستگاه‌های قدیمی‌تر این ویدئوها را ویرایش کرد. این دستگاه‌ها عبارتند از: آیفون XS و نسخه‌های بالاتر، نسل پنجم یا بالاترiPad mini، نسل پنجم یا بالاتر iPad Air و نسل سوم و بالاتر iPad Pro نسخه‌های ۱۱ و ۱۲/۹ اینچی. احتمالا ویرایش کردن این ویدئوها که روی آیفون 13 ضبط شده‌اند در آیفون XS چندان منطقی نیست، اما استفاده از یکiPad  قدیمی‌تر که از صفحه نمایش بزرگ بهره می‌برد می‌تواند مفید باشد. ویژگی های Cinematic Mode و ProRes به iMovie و clips اضافه شدند - Apple ProRes Codec

همچنین این بروزرسانی این قابلیت را به iMovie و Clips می‌دهد که توانایی بارگذاری و ویرایش ویدئوهای ProRes را داسته باشند. خانواده آیفون 13 توانایی ضبط ویدئوهای ProRes با حداکثر رزولوشن 4K و نرخ نوسازی تصویر ۳۰ فریم بر ثانیه را دارا هستند. همچنین این فرایند پردازش ویدئوهای ProRes در گوش‌های جدید اپل، توسط دوربین‌های حرفه‌ای شرکت‌هایی همچون Arri، Blackmagic و غیره، پشتیبانی می‌شود.

ویژگی های Cinematic Mode و ProRes به iMovie و clips اضافه شدند - Apple A15 Chip iPhone

ProRes تنها در در دستگاه‌های مجهز به A15 و M1 در دسترس است!

نکته قابل توجه این است که تنها پردازنده‌های جدید A15 و M1 از آن حد از شتاب‌دهنده سخت‌افزاری برخوردارند که این ویدئوهای ProRes را ثبت و ویرایش کنند. بنابراین برای ویرایش این ویدئوها  بایستی یکی از دستگاه‌های آیفون 13، iPad mini یا iPad Pro نسخه‌های ۱۱ و ۱۲/۹ اینچی معرفی شده در سال ۲۰۲۱ را در اختیار داشت. به همین ترتیب روی Mac‌ها هم می توان این عملیات را انجام داد اما دستگاه‌هایی که برشمردیم تنها تبلت‌ها و گوشی‌هایی هستند که از این ویدئوها پشتیبانی می‌کنند.

ویژگی های Cinematic Mode و ProRes به iMovie و clips اضافه شدند - gsmarena 002 2 3

ویژگی های Cinematic Mode و ProRes به iMovie و clips اضافه شدند - gsmarena 004 1 1

ویژگی های Cinematic Mode و ProRes به iMovie و clips اضافه شدند - gsmarena 003 1 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در هر حال، iMovie برای ویئوهای طولانی و در نقطه مقابل Clips برای ویدئوهای کوتاه‌تر که بیشتر جنبه سرگرمی دارند در نظر گرفته شده‌اند. بروزرسانی جدید مواردی مانند افزودن عکس و فیلم از گالری شما را آسان‌تر می‌کند. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر ProRAW را به کار ببرید. ویژگی‌هایی همچون فیلترها، استیکرها و ایموجی‌ها نیز در Cinematic Mode در دسترس هستند تا آنها را به ویدئوها اضافه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید