محبوبیت Chromebookها برای نخستین بار از لپتاپ‌های Mac پیشی گرفت

با توجه به گزارش‌های اخیر، در سال گذشته برای اولین بار Chromebookها (دستگاه‌هایی که از سیستم‌عامل Google Chrome استفاده می‌کردند) بسیار محبوب‌تر از Mac‌های شرکت اپل بوده‌اند.

محبوبیت Chromebook ها برای نخستین بار از لپتاپ های Mac پیشی گرفت

طبق اطلاعات منتشر شده از IDC، در سهماهه نخست سال ۲۰۲۰ این دو سیستم‌عامل تقریبا از نظر فروش و محبوبیت با هم برابر بودند، اما در سه‌ماهه دوم دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل Google Chrome یا همان Chromebookها، توانستند محبوبیت بیشتری نسبت به Mac‌های شرکت اپل به دست بیاورند. Chromebookها ۱۰.۸ درصد از کل فروش رایانه‌های شخصی را به خود اختصاص دادند و این در حالی است که مک‌های شرکت اپل تنها ۷.۵ درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده‌اند و با این اختلاف چند درصدی، سیستم‌عامل شرکت گوگل برای نخستین بار توانست سیستم‌عامل شرکت اپل را شکست دهد.

از ماه مارس امسال تمایل به خرید لپتاپ‌هایی که از سیستم‌عامل شرکت گوگل استفاده می‌کنند بیشتر شد. لازم به ذکر است که این دستگاه‌ها متعلق به شرکت‌های دل، اچ‌پی، لنوو، ایسر و ایسوس هستند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، Chromebookها برای اولین بار است که از رقیب خود پیش افتاده‌اند و هر دو سیستم‌عامل به ترتیب ۴.۸ و ۰.۸ درصد توانسته‌اند سهم خود را افزایش دهند. این در حالی است که شرکت مایکروسافت توانست با فروش سیستم‌عامل خود یعنی ویندوز، ۸۰.۵ درصد از فروش کل را به خود اختصاص دهد. لازم به ذکر است که این سیستم‌عامل در سال ۲۰۱۹، ۸۵.۴ درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده بود.

محبوبیت Chromebook ها برای نخستین بار از لپتاپ های Mac پیشی گرفت

Chromebookها در حال پیشرفت هستند

اخیرا کاربران زیادی از Chromebookها استفاده می‌کنند و این موضوع باعث افزایش محبوبیت دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل Google Chrome شده است. لپ‌تاپ‌های شرکت اپل به دلیل گران‌قیمت بودن و تفاوت داشتن با سیستم‌عامل‌های Windows و Google Chrome نتوانسته‌اند خواسته‌ها و نیازهای کاربران خود را تامین کنند.

همچنین به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیل شدن تمام مراکز آموزشی، Chromebookها توانسته‌اند تا نیازهای دانشجویان را تا حد زیادی برطرف کنند، زیرا همانطور که می‌دانید امروزه آموزش‌ها به صورت مجازی و از راه دور انجام می‌شود و با بهینه‌سازی‌های لازم برای اجرای برنامه‌های مورد نیاز دانشجویان، Chromebookها بیش از پیش مورد توجه کاربران قرار گرفته‌اند.

محبوبیت Chromebook ها برای نخستین بار از لپتاپ های Mac پیشی گرفت

طبق گزارش techradar فروش رایانه‌های شخصی ۱۳.۱ درصد افزایش یافته و از سال ۲۰۱۰ به بعد شاهد چنین افزایشی در فروش لپ‌تاپ‌ها نبوده‌ایم. شرکت لنوو توانسته است که ۲۴ درصد از کل فروش لپ‌تاپ‌ها را به خود اختصاص دهد و بعد از این شرکت، دو شرکت HP و Dell که به ترتیب توانسته‌اند ۲۲.۴ و ۱۶.۶ درصد لپ‌تاپ‌ها را وارد بازار جهانی کنند، در رتبه دوم و سوم قرار دارند. تقاضا برای رایانه‌های شخصی همچنان در حال افزایش است و همانطور که در بالا اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین دلایل آن آموزش مجازی است.

مطلب قبلیبازی‌های Call of Duty ممکن است دیگر با کنسول PS4 سازگار نباشند
مطلب بعدیآپدیت بزرگ بازی World of Warcraft: Shadowlands به زودی عرضه می‌شود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید