Chrome به زودی تماس‌های ویدیویی تصویر در تصویر را مجاز می‌کند

گوگل در حال برنامه‌ریزی برای افزودن تماس‌های ویدیویی تصویر در تصویر در Chrome است که به شما امکان می‌دهد بدون ترک مرورگر در تماس‌ها شرکت کنید. اضافه‌کردن قابلیت تماس تصویر در تصویر در مرورگر کروم چیزی آشکار بود و به نظر می‌رسید گوگل بالاخره از این قابلیت پشتیبانی کند. این مسئله باعث می‌شود هنگام کار با کروم تماس تصویری راحت‌تر شود. در حال حاضر، کروم این قابلیت را دارد که هنگام کار از تماشای ویدئو در ‌پس‌زمینه لذت ببرید.

اما گوگل قصد دارد تماس‌های ویدیویی تصویر در تصویر را در به روزرسانی آینده Chrome تغییر دهد. این شرکت با درک این واقعیت که محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری به معنای کار بیشتر افراد در خانه است، به دنبال افزودن کنترل کنفرانس‌های ویدئویی به پنجره‌های تصویر در تصویر است.

تماس‌های ویدیویی تصویر در تصویر

کنترل‌هایی که در حال حاضر در دسترس هستند نسبتاً محدود است. به عنوان مثال اگر یک ویدیوی YouTube را در یک پنجره تصویر در تصویر باز کنید، فقط سه گزینه در دسترس شماست: مکث فیلم، بستن پنجره یا تغییر حالت تصویر در تصویر و بازگشت به YouTube  در Chrome.

اما طبق اسنادی که توسط سایت Techtsp.com مشاهده شده است ، Google قصد دارد از MediaSession API استفاده کند تا عملکرد جدیدی را در گپ های ویدیویی ایجاد کند. ورود دکمه های بی صدا کردن صدا ، فعال کردن و غیرفعال کردن وب کم ها و قطع ارتباط از تماس ها از جمله این پیشرفت هاست. اینها همه موارد اضافه شده هستند که به شما کمک می کنند تا مدیریت کنفرانس ها را آسان تر کنید.

کنترل ویدئو در تماس‌های ویدیویی تصویر در تصویر

کارشناس گوگل گفت: ((ما می‌خواهیم با استفاده از این امکان که کاربر می‌تواند میکروفون خود را بی صدا کند، دوربین خود را فعال یا غیرفعال کند یا تماس را از پنجره PIP قطع کند، در پلتفرم‌های کنفرانس ویدیویی کاربرد بیشتری در تصویر (PIP) داشته باشیم.)) تامی استیمل ادامه داد: ((برای انجام این کار، اقدامات جدیدی را برای این موارد به MediaSession API اضافه خواهیم کرد و به وب سایت‌ها اجازه می‌دهیم که برای این اقدامات نیز کاربری داشته‌باشند.

کاملاً مشخص نیست که چه زمانی Chrome به این قابلیت تماس‌های ویدیویی تصویر در تصویر جدید دست پیدا می‌کند. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که این ایده در مرحله ای کاملا اولیه است و فعلا فقط ماکت‌های طراحی آن موجود است. به زودی خبرهای جدیدی از این قابلیت منتشر خواهد‌شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید