قابلیت جدید مود Incognito مرورگر کروم برای کاربران آیفون

مرورگر کروم نه تنها در گوشی‌های اندرویدی حرف اول را می‌زند بلکه در iOS هم طرفداران زیادی دارد. به نظر می‌رسد گوگل در حال آزمایش یک قابلیت امنیتی برای مرورگر کروم در سیستم عامل آی‌او‌اس است. این قابلیت امنیتی به کاربر امکان می‌دهد تا تب Incognito را با کمک Face ID قفل کند.

قابلیت جدید مود incognito مرورگر کروم برای کاربران آیفون

قابلیت جدید مود Incognito کروم برای کاربران iOS

اگر گوشی آیفون یا تبلت آی‌پد داشته باشید می‌دانید که اپل از تشخیص چهره برای امنیت دستگاه‌های خودش استفاده می‌کند اما API این فیس آی‌دی در اختیار توسعه دهندگان هم قرار داده شده تا بتوانند از این قابلیت روی برنامه‌های خودشان هم بهره ببرند.

به گزارش The Verge، گوگل این آزمایش را روی نسخه بتا انجام داده و به نظر می‌رسد که باید در یکی دو ماه آینده شاهد عرضه عمومی این قابلیت باشیم.

این قابلیت به این صورت عمل می‌کند که اگر شما از کروم خارج شوید و دوباره آن را باز کنید تب‌های incognito به صورت مات نمایش داده می‌شوند تا محتوایی را کسی مشاهده نکند و تا زمانی که تشخیص چهره کاربر انجام نشده باشد این تاری و ماتی از بین نمی‌رود.

امکان فعال یا غیرفعال کردن این قابلیت از طریق بخش امنیت تنظیمات کروم در iOS وجود دارد. نسخه‌ای جدید از کروم با نام Chrome 89 قرار است در ماه مارس عرضه شود اما هنوز کاملا مشخص نیست که این قابلیت یعنی تشخیص چهره برای تب‌های ناشناس با این نسخه عرضه می‌شود یا خیر؟

این قابلیت برای گوشی‌های آیفون که تنها از تاچ آی‌دی هم پشتیبانی می‌کنند عرضه می‌شود و چیزی شبیه به حالت محرمانه سامسونگ در مروگر موبایلش است که به کاربر اجازه می‌دهد تب‌ها را با چهره یا اثرانگشت خودش قفل کند.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید