طرح زمینه رنگی Material You ممکن است برای برنامه کروم اندروید قابل دسترسی باشد

Material Youیکی از مشخصه‌های زبان طراحی Material You ،آینده که در Android 12 ارائه می‌شود، تم‌هایی است که براساس تصویر زمینه فعلی، تغییر می‌کنند. علائم و نشانه‌ها حاکی از آن است که برنامه Chrome برای اندروید آماده شده که پشتیبانی از طرح زمینه رنگی Material You در آن لحاظ شده‌است.

Material You قرار است Material Design را در اندروید و نسخه‌های دیگر بهبود ببخشد و بهبود Material Theming 2018 را ایجاد کند. فراتر از تغییر در کارت‌ها، رابط کاربری و اضافه کردن مواردی مانند گوشه‌های کاملا گردتر، ویژگی بارز این زبان طراحی یک سیستم رنگی اصلاح شده است که تم تاریک و روشن اندروید را  به طیف تقریبا نامحدودی از طرح‌های رنگی شخصی، براساس تصویر زمینه فعلی تبدیل می‌کند.

در حالی که گوگل هنوز به توسعه دهندگان اندروید توضیح نداده که چگونه از سیستم رنگی Material You استفاده کنند، نسخه ساده، همانطور که توسط Dylan Roussel توضیح داده شده، چیزی است که توسعه دهندگان برنامه می‌خواهند در آن از API های رنگی جدیدی استفاده کنند که همیشه سایه مناسبی دارند. بنابراین پس از راه اندازی، اندروید 12 تغییرات رنگی لازم برای شما انجام می‌دهد.

از این رو، می‌توانیم فرض کنیم که Google به طور فعال در حال فکر کردن در مورد چگونگی ادغام ماهیت تغییر رنگ دهنده Material You در Chrome برای Android است. این موضوع یک تغییر قابل توجه برای نسخه موبایل Chrome محسوب می‌شود، زیرا امروزه این برنامه فقط یک تغییر روشن یا تاریک را ارائه می‌دهد، بدون اینکه نشانه‌ای از پشتیبانی از تم گسترده‌تر ارائه شده توسط مرورگر دسکتاپ وجود داشته باشد.

در حال حاضر، مشخص نیست که کدام قسمت‌های Chrome برای Android به طور بالقوه توسط Material You قابل اصلاح است. گفته شده، با توجه به اینکه کار هنوز آغاز نشده و Material You قرار نیست تا اندروید ۱۲ در اواخر سال جاری منتشر شود، معرفی شود، احتمالا قبل از رنگ آمیزی Chrome مخصوص اندورید هنوز انتظار زیادی باقی مانده است . وقتی این کار انجام شود، برنامه‌هایی مانند Gboard و Messages ، فقط یکی از چندین برنامه Google است که با استفاده از Material You دوباره رنگ می‌شود.

مطلب قبلیآیا سیستم عامل iOS 15 می‌تواند مشکلات Siri را حل کند؟
مطلب بعدیآیا بازی Call of Duty Warzone Mobile بالاخره عرضه خواهد شد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید