ادعای نقض حق ثبت اختراع آیفون از سوی یک شرکت هوش مصنوعی چینی دردسرساز شد

نقض حق ثبت اختراع آیفوندر آستانه رویداد هفته آینده اپل، که انتظار می‌رود شامل معرفی خط آیفون 13 باشد، یک شرکت هوش مصنوعی چینی از دادگاه درخواست می‌کند که تولید و فروش آیفون را در چین را متوقف کند. South China Morning Post گزارش می‌دهد که این شرکت ادعا می‌کند Siri نقض حق ثبت اختراع آیفون را نقض می‌کند.

اپل سال گذشته با ادعای ۱.۴ میلیارد دلار از شرکت چینی Xiao-i Robot رو به رو شد. این شرکت ادعا می‌کرد حق ثبت اختراع برای دستیار مجازی مشابه Siri توسط سیری نقص شده است. در آن زمان، این شرکت از اپل خواسته بود که تولید، استفاده، وعده فروش، فروش و واردات همه محصولاتی را که نقض حق ثبت اختراع آیفون شامل آن است، مانند تمام دستگاه‌های دارای سیری را متوقف کند.
Apple iPhone 13: Rumors, Features, Specs, Release Date, & More
در جدیدترین دعوی خود، شیائو-روبات از دادگاهی در شانگ‌های خواسته است تا اپل را مجبور کند تولید و فروش iPhone را متوقف کند. این شرکت هوش مصنوعی اعلام کرد که برای دستور اولیه در حساب WeChat خود چند ساعت قبل از اینکه اپل رویداد جریان کالیفرنیا خود را برای سه شنبه ۱۴ سپتامبر اعلام کند، درخواست کرده است.
به گفته شرکت چینی، فناوری شبکه هوشمند Shanghai Zhizhen که به عنوان Xiao-i Robot نیز شناخته می‌شود، این شرکت جمعه گذشته به دادگاه عالی مردمی شانگ‌های برای ممنوعیت دستور اولیه برای ساخت، فروش و صادرات آیفون‌های حاوی Siri که اختراع آن را نقض می‌کند، مراجعه کرده است. بیانیه‌ای که روز سه شنبه در حساب رسمی WeChat آنها ارسال شد.
iPhone 13: hoʻolana, kumukūʻai a me kāna kikoʻī āpau | Nūhou IPhone
مدیر عامل شرکت Xiao-i Robot یوان هویی در بیانیه‌ای گفت که اپل به مالکیت معنوی خود احترام نمی‌گذارد. یوان گفت: اپل باید فورا تخلف را متوقف کند، فروش محصولات مربوطه را حذف و متوقف کند.
اگر دادگاه، دستور نقض حق ثبت اختراع آیفون به نفع Xiao-i-Robot را صادر کند، می‌تواند به طور قابل توجهی بر زنجیره تامین اپل تأثیر بگذارد. در حالی که بعید به نظر می‌رسد حکمی بر عرضه آیفون 13 در ماه جاری تأثیر بگذارد، ممکن است بر عرضه آیفون در آینده تأثیر بگذارد.
اپل در بیانیه‌ای در مورد نقض حق ثبت اختراع آیفون به South China Morning Post تأکید کرد که Siri دارای ویژگی‌هایی نیست که در حق ثبت اختراع آنها وجود دارد و در ادامه خاطرنشان کرد که ارزیابی کنندگان معتبر چینی به این نتیجه رسیده‌اند که اپل به تخلفی انجام نداده است.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید