شرکت CD Projekt، سازنده سایبرپانک ۲۰۷۷ مورد حمله سایبری قرار گرفت

شرکت CD Projekt، سازنده سایبرپانک ۲۰۷۷ مورد حمله سایبری قرار گرفت - D7P yLdX4AAvJWOبه نقل از رویترز، شرکت CD Projekt روز سه شنبه اعلام کرد که یک حمله سایبری، باعث کندی در بازی سایبرپانک 2077 و سایر کارهای توسعه بازی شده است.

سی دی پروجکت رد در توییتر خود اعلام کرد که این حمله، برخی از سیستم‌های داخلی آن‌ها، از جمله سورس کد سایبرپانک ۲۰۷۷ را به خطر انداخته و باعث خسارت به کسب‌وکارشان شده است.

این شرکت گفت: “یک فرد ناشناس دسترسی غیرمجاز به شبکه داخلی ما را پیدا کرده است، اطلاعات خصوصی متعلق به گروه مرکزی CD Projekt را جمع‌آوری کرده و یادداشت باج خواهی گذاشته است.”

رئیس اجرایی شرکت، آدام کیچینسکی، از طریق ایمیل به رویترز اعلام کرد که سی دی پروجکت در حال بررسی این حادثه، ایمن‌سازی سیستم‌های خود و بازیابی اطلاعات است و بیان کرد این حمله، قطعاً بر سرعت کارهای در حال توسعه تأثیر خواهد گذاشت.

انتشار همراه با مشکل سایبرپانک ۲۰۷۷ در ماه‌های گذشته، باعث شد سونی پس از تنها یک هفته، این بازی را از فروشگاه پلی استیشن خود خارج کند و خسارت مالی زیادی به همراه داشت.CD Projekt دفتر مرکزیCD Projekt گفت فرد مهاجم به سورس کدهای بازی‌های سایبرپانک ۲۰۷۷ ،ویچر ۳، Gwent و همچنین نسخه منتشر نشده ویچر ۳ دسترسی پیدا کرد و تهدید کرد این کدها را افشا خواهد کرد.

پس از این اتفاقات، سهام این شرکت تا ساعت ۱۵۳۴ به وقت گرینویچ، با ۶ درصد کاهش به ۲۷۰ زلوتی (واحد پول لهستان) کاهش یافت.

کیچینسکی اعلام که اطلاعات شخصی گیمرها و سایر کاربران سرویس‌های آن‌ها لو نرفته است.

Kacper Kopron، تحلیلگر Trigon DM، گفت: این حادثه پس از ارائه ناامیدکننده سایبرپانک ۲۰۷۷، باعث از بین رفتن اعتماد مشتریان به این شرکت شد.

با این حال این شرکت، که در حال کار روی یک سری اصلاحات روی سایبرپانک ۲۰۷۷ است، اعلام کرد که علاوه بر به‌روزرسانی‌های خرد، برنامه‌های آن‌ها برای انتشار یک پچ بزرگ‌تر برای این بازی، بدون تغییر و پابرجاست.

سهام این شرکت که به واسطه موفقیت بازی فانتزی قرون وسطایی ویچر به وضعیت مطلوبی رسیده بود، در پایان سال گذشته به دلیل مشکلات گسترده سایبرپانک، پس از رسیدن به رکورد ۴۶۴.۲ زلوتی، سقوط کرد. آن‌ها اخیراً پس از یک کمپین رسانه اجتماعی علیه فروشندگان خرد، که منجر به بستن فروشگاه خود شدند، قسمتی از ضررهای خود را جبران کردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید