بیرون‌زدگی دوربین آیفون ۱۵ اولترا ۹/۶ درصد کمتر از مدل سال گذشته است

در ماه فوریه، Ice Universe اطلاعاتی را مبنی بر ابعاد آیفون ۱۵ اولترا منتشر کرد. اعداد منتشر شده نشان می‌دهند که بیرون‌زدگی دوربین مدل برتر آیفون در سال ۲۰۲۳، ۰/۵۹ میلی‌متر یعنی ۱۴/۱ درصد کوچک‌تر از بیرون‌زدگی دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس در سال ۲۰۲۲ خواهد بود. آیفون ۱۴ پرو مکس دارای بیرون‌زدگی دوربین ۴/۱۸ میلی‌متری است، در حالی که Ice Universe انتظار دارد این بیرون‌زدگی در آیفون ۱۵ اولترا فقط ۳/۵۹ میلی‌متر باشد.

اما ShrimpApplePro، افشاگر معروف، در توییتر خود تصاویر CAD (طراحی شده به کمک کامپیوتر) آیفون ۱۵ اولترا از یک سازنده کیس برای این گوشی‌ها را به اشتراک گذاشته است. این طرح‌های CAD بر اساس تصاویر لو رفته عمومی ساخته شده‌اند و توسط سازندگان کیس برای شروع توسعه قاب‌های آیفون‌های سال ۲۰۲۳ استفاده می‌شوند. به این ترتیب لوازم جانبی جدید به محض عرضه مدل‌های ۲۰۲۳ آیفون آماده خواهند شد.

آیفون ۱۵ اولترا اولین آیفون با پسوند اولترا خواهد بود

بر اساس این تصاویر، به نظر می‌رسد که بیرون‌زدگی دوربین آیفون ۱۵ اولترا ۳/۷۸ میلی‌متر باشد. این عدد در حالی که ۰/۴۰ میلی‌متر یا همان ۹/۶ درصد کمتر از بیرون‌زدگی دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس است، اما ۰/۱۹ میلی‌متر یا همان ۳۲ درصد بزرگ‌تر از بیرون‌زدگی دوربین آیفون ۱۵ اولترا خواهد بود که توسط Ice Universe توییت شده است.

Iphone Iphone Iphone آیفون ۱۵ اولترا

ShrimpApplePro همچنین می‌گوید که قطر فلش دوربین عقب در آیفون ۱۵ اولترا ۶/۷ میلی‌متر خواهد بود که در مقایسه با قطر فلش ۶/۹ میلی‌متری آیفون ۱۴ پرو مکس کمی کمتر است. قطر میکروفون نیز از ۱/۱۵ میلی‌متر در سال گذشته به ۰/۷۵ میلی‌متر کاهش می‌یابد و اندازه Dynamic Island ثابت می‌ماند.

تصاویر CAD دکمه‌های حالت ثابت آیفون ۱۵ اولترا را نیز نشان می‌دهند. این دکمه‌ها جایگزین دکمه‌های مکانیکی ولوم موجود در مدل‌های قبلی آیفون می‌شوند و حتی ممکن است یک دکمه اکشن قابل برنامه‌ریزی توسط کاربر مانند آنچه در اپل واچ اولترا وجود دارد نیز اضافه شود. این دکمه‌های حالت ثابت هنگام لمس توسط کاربر، بازخورد لمسی ارائه می‌دهند تا احساس فشار دادن یک دکمه مکانیکی واقعی را تقلید کنند.

اگر دکمه‌های حالت ثابت مانند دکمه‌های مکانیکی عمل می‌کنند، پس ممکن است بپرسید که استفاده از آنها چه فایده‌ای دارد؟ باید گفت که دکمه‌های حالت ثابت تسلیم ساییدگی و خرابی نمی‌شوند و احتمال شکستگی کمتری دارند.

Iphone

ShrimpApplePro نوعی پد در بالای دکمه‌های حالت ثابت پیدا کرده که به عملکرد این دکمه‌ها در برخی از قاب‌ها کمک می‌کند. از آنجایی که این پد در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس نیز مشاهده می‌شود، این افشاگر معتقد است که دو مدل غیر پریمیوم آیفون نیز دارای دکمه‌های حالت ثابت خواهند بود اما از دو دکمه مجزا برای افزایش و کاهش صدا بهره می‌برند. مدل‌های پریمیوم مانند آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ اولترا دارای یک دکمه ولوم یکپارچه با حالت ثابت هستند که با فشار در قسمت بالایی صدا را افزایش، و با فشار در قسمت پایینی صدا را کاهش می‌دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید