باگ اتصال بلوتوث آیفون در خودرو ممکن است به تصادف وحشتناکی ختم شود

باگ اتصال بلوتوث آیفون در خودرو ممکن است به تصادف وحشتناکی ختم شودهفته گذشته به‌روزرسانی iOS 15.2 منتشر شد، نه تنها مشکل اتصال بلوتوث را که برخی از کاربران آیفون در iOS 15.1 و 15.1.1 داشتند برطرف نکرد، بلکه برخی معتقدند که این باگ را به کاربران بیشتری که قبلاً در دستگاه‌های آن‌ها وجود نداشت، منتقل کرده است.

تصادف وحشتناک در پی استفاده از اتصال بلوتوث آیفون در خودرو!

بر اساس شکایاتی که در انجمن پشتیبانی اپل (از طریق Forbes) مشاهده شده، مشکلات اتصال بلوتوث در برخی از مدل‌های آیفون مورد استفاده در خودروهای تولید شده توسط آکورا، آئودی، بی‌ام‌ و، شورولت، فورد، هوندا، هیوندای، لینکلن، مزدا، مرسدس بنز، میتسوبیشی، پورشه، تویوتا و ولوو ظاهر شده است.

باگ اتصال بلوتوث آیفون در خودرو ممکن است به تصادف وحشتناکی ختم شود -همانطور که یکی از اعضای گروه پشتیبانی اپل نوشت: «این چیزی بیش از یک اشکال ساده است. من از بلوتوث در Highlander خود برای تماس استفاده می‌کنم، درست ۳ دقیقه پس از تماس، به طور خودکار مکالمه قطع می‌شود. بلافاصله به دنبال گوشی خود می‌گردم و آن را سریعاً در حین رانندگی روی بلندگو می‌گذارم. این بسیار ناامن است و باعث می‌شود که من از تلفن در ماشین استفاده نکنم»

اپل هنوز صحبتی از وجود این مشکل نکرده است و کاربر دیگری که مشکلات را به گروه پشتیبانی گزارش می‌دهد، می‌نویسد: «من با iPhone 13 mini و iOS 15 استفاده می‌کنم، بلوتوث بسیار خوب کار می‌کند، همچنین Spotify از طریق بلوتوث بدون هیچ مشکلی کار می‌کند.

با این حال، تماس از طریق بلوتوث واقعاً برای من مشکل است. من به طور مداوم از بلوتوث در ماشین و همچنین ایرپاد خود استفاده می‌کنم. اگر بخواهم از طریق بلوتوث تماس بگیرم، مکالمه بعد از چند دقیقه (گاهی ۲ دقیقه، گاهی اوقات ۶ دقیقه) به طور خودکار قطع می‌شود. من متوجه شدم که همان مشکل در iPhone 12 و iOS 15 بتا وجود دارد»

باگ اتصال بلوتوث آیفون در خودرو ممکن است به تصادف وحشتناکی ختم شود - Bug cutting off iPhone Bluetooth connectivity in cars could lead to serious accidentsاگر کاربران آیفون در پشت فرمان به علت قطع تماس، به دنبال گوشی خود باشند، این باگ می‌تواند منجر به تصادف جدی و وحشتناکی شود. ما به کاربران آیفون که این مشکل را همه روزه تجربه می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که اپل این مشکل را برطرف کند، در حین رانندگی از آیفون خود استفاده نکنند، این به راحتی می‌تواند منجر به یک تصادف جدی شود. با چنین نتیجه‌ای، جای تعجب است که اپل این مشکل را اعتراف نکرده و برای رفع آن تاکنون اقدامی نکرده است.

در حالی که این مشکل در تمام مدل‌های آیفون سازگار با نسخه iOS 15 یافت شده است، به نظر می‌رسد که آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ مدل‌هایی هستند که بیشترین تأثیر را از این باگ دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، یکی از صاحبان آیفون ۱۳ پرو مکس گفت:« ۲ تا ۸ دقیقه پس از برقراری تماس تلفنی با تلفن متصل به بلوتوث خود، تماس با بلندگو خودرو پایان می‌یابد، حتی اگر روی خود گوشی ادامه پیدا کند.

این صاحب آیفون ناامیدانه در ادامه پست خود بیان می‌کند که مشکل اتصال بلوتوث گوشی، تنها در هنگام تماس‌های تلفنی داخل ماشین خود را نشان می‌دهد. در شرایط دیگر، صدای بلوتوث با خودرو به خوبی کار می‌کند» برخی دیگر گزارش می‌دهند که برخی از برنامه‌های پخش موسیقی مانند Spotify در زمان‌های تصادفی قطع می‌شوند.

راه حل متخصص انجمن اپل برای برطرف شدن باگ اتصال بلوتوث

یک متخصص انجمن اپل، راه حلی را برای کاربرانی که این مشکل را دارند، بیان کرده که به نظر کمک چندانی نمی‌کند. او گفته آیفون خود را مجددا راه‌اندازی کنند و اگر جواب نداد، بلوتوث را به مدت ۲٠ ثانیه خاموش کرده و دوباره آن را روشن کنند. در ادامه همان فرد گفت که اگر مشکل ادامه پیدا کرد، کاربر باید با پشتیبانی اپل تماس بگیرد.

باگ اتصال بلوتوث آیفون در خودرو ممکن است به تصادف وحشتناکی ختم شود - Apple CarPlay iOS 15 768x461 1یکی از مواردی که متوجه شدیم این است که منشأ بسیاری از این شکایات در ماه اکتبر (مهر) قبل از حذف به‌روزرسانی iOS 15.2 است. در نتیجه، ما فکر می‌کنیم که می‌توان گفت که نصب iOS 15.2 دلیل مشکل اتصال بلوتوث نیست و مهم نیست که چه چیزی باعث این مشکل شده است، مهم‌ترین کاری که اپل باید انجام دهد این است که آن را در اسرع وقت برطرف کند.

جالب اینجاست که برخی از کاربران آیفون ادعا می‌کنند که به‌روزرسانی iOS 15.2 باگ گوشی آن‌ها را از بین برده است، حتی اگر اپل آن را در لیست تغییرات قرار نداده باشد. در وهله اول به عقیده برخی، به‌روزرسانی اخیر این مشکل را ایجاد کرده و به گفته برخی دیگر، باگ را از بین می‌برد. تجربه شما با به‌روزرسانی iOS 15.2 ممکن است متفاوت باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید