بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022گوگل کروم به خودی خود یک مرورگر قدرتمند است اما با نصب برنامه‌های افزودنی، می‌توانید آن را از یک چیز خوب به یک چیزی عالی تبدیل کنید. هزاران برنامه افزودنی وجود دارد که می‌توانند همه چیز را از کمک به دستور زبان شما گرفته تا ردیابی قیمت‌ها انجام دهند. متأسفانه، با وجود گزینه‌های بسیار زیاد، تشخیص اینکه چه چیزی ارزش نصب بر روی گوگل کروم را دارد دشوار است.

ما چندین مورد از بهترین افزونه‌های گوگل کروم را که واقعاً از آن‌ها استفاده خواهید کرد، جمع‌آوری کرده‌ایم. ما افزونه‌های متنوعی را گنجانده‌ایم، بنابراین چیزی در اینجا برای همه وجود خواهد داشت. اگر از گوگل کروم برای کار استفاده می‌کنید، ما همچنین مجموعه‌ای از بهترین برنامه‌های افزودنی بهره‌وری گوگل کروم را داریم تا بیشترین استفاده را از گوگل کروم ببرید.

1. افزونه Evernote Web Clipper

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022 - evernote 1افزونه Evernote Web Clipper به شما امکان می‌دهد صفحات وب، مقالات یا فایل‌های PDF را در حساب Evernote خود ذخیره کنید. اگر همیشه مقاله‌ها و وب‌سایت‌ها را می‌گذارید تا بعداً بخوانید، ممکن است این افزونه ایده‌آل شما باشد. در بین دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌شود، بنابراین می‌توانید مقاله‌ای را روی دسک‌تاپ خود ذخیره کنید، سپس بعداً آن را در برنامه Evernote باز کنید.

چیزی که Evernote Web Clipper را عالی می‌کند فرمت‌های کلیپ آن است. می‌توانید صفحه‌ کامل، صفحه با قالب‌بندی اصلی، یک صفحه حذف‌شده را ذخیره کنید یا به سادگی آن را نشانک کنید. فقط چند کلیک طول می‌کشد و کاملاً عمل می‌کند. شما همچنین می‌توانید آن را در پوشه‌های Evernote خود از برنامه افزودنی سازماندهی کنید.

2. افزونه Tab Wrangler

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022 - tab wrangler 1افزونه Tab Wrangler با بستن خودکار برگه‌های بلااستفاده کمک می‌کند تا برگه‌های گوگل کروم قابل مدیریت باشند. پس از راه‌اندازی، Tab Wrangler به‌طور خودکار برگه‌های غیرفعال را پس از یک زمان تعیین‌شده می‌بندد. برگه‌های بسته برای همیشه از بین نمی‌روند آن‌ها در Tab Corral اختصاصی ذخیره می‌شوند، جایی که می‌توان آن‌ها را به سرعت باز کرد. اگر دائماً در برگه‌هایی که استفاده نمی‌کنید گم می‌شوید یا آنقدر برگه باز دارید که می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید، این یک برنامه افزودنی ایده‌آل است.

تعداد زیادی گزینه سفارشی‌سازی وجود دارد که Tab Wrangler را به ویژه مفید می‌کند. برای جلوگیری از بسته شدن، می‌توانید برگه‌ها را قفل یا پین کنید و می‌توانید از بستن برگه‌هایی که برای سایت‌های مورد علاقه شما باز هستند، جلوگیری کنید.

3. افزونه Momentum

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022 - momentum 1افزونه Momentum، افزونه‌ای است که به تمرکز اهداف مرور شما کمک می‌کند. این صفحه برگه جدید شما را با یک داشبورد شخصی جایگزین می‌کند. وقتی مرورگر خود را باز می‌کنید، روزانه از شما می‌پرسد که هدف اصلی شما چیست. سپس یک چک باکس کوچک در کنار پاسخی که می‌توانید بعداً تکمیل کنید اضافه می‌کند. این یک ویژگی دوست‌داشتنی است که به شما کمک می‌کند تا تمرکزتان را حفظ کنید، بدون اینکه خسته‌کننده شود. Momentum همچنین فهرستی از کارها، گزارش آب و هوا و نقل قول های الهام‌بخش روزانه را به برگه‌های جدید شما اضافه می‌کند.

Momentum برای افرادی که دوست دارند اهداف خود را مشخص کنند اما زمان لازم برای نگه داشتن یک دفترچه یادداشت یا لیست اختصاصی کارها را ندارند، ایده‌آل است. حتی اگر از ابزارهای بهره‌وری استفاده نمی‌کنید، این یک راه عالی برای تقویت برگه‌های شما است.

4. افزونه Awesome Screenshot

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022 - awesome screenshot 1افزونه Awesome Screenshot کارهای دیگری نیز در کنار گرفتن اسکرین‌شات انجام می‌دهد. برای شروع، گزینه‌های قابل مشاهده‌ای برای گرفتن اسکرین‌شات از صفحه، صفحه کامل یا یک منطقه انتخاب‌شده، درست مانند اکثر ابزارهای اسکرین‌شات دارد. با این حال، Awesome Screenshot به شما امکان می‌دهد به سرعت تصاویر را حاشیه‌نویسی کنید، سپس آن‌ها را در رایانه یا فضای ابری ذخیره کنید. ویژگی ضبط ویدئو از صفحه دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های مشابه است، از جمله گزینه‌ای برای گنجاندن ضبط وب کم.

افزونه Awesome Screenshot ابزاری حیاتی برای افرادی است که به طور منظم از مرورگر خود اسکرین‌شات می‌گیرند یا ویدئو از صفحه‌نمایش ضبط می‌کنند. این کار نیز ساده است، بنابراین وقت خود را با دست و پنجه نرم کردن با گزینه‌های ضبط یا تنظیمات ضبط تلف نخواهید کرد.

5. افزونه Grammarly

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022 - grammarly 1افزونه Grammarly یک جستجوگر املا و ویرایشگر است. این می‌تواند نوشته‌های شما را در هر جایی از مرورگر شما بررسی کند، بنابراین چه در حال نوشتن ایمیل، پیام فیس‌بوک یا پست وبلاگ باشید، می‌تواند به تصحیح اشتباهات نوشتاری شما کمک کند. Grammarly همچنین می‌تواند اشتباهات گرامری، مسائل نقطه‌گذاری و جملات نامشخص را برجسته کند.

افزونه Grammarly شما را با پنجره‌های بازشو و پیام‌ها گیج و سرگردان نمی‌کند و پیشنهادات آن واضح و بدون مزاحمت است، بنابراین در جریان کار اختلال ایجاد نمی‌کند.

6. افزونه Google Translate

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022 - google translate 1افزونه Google Translate یک نام آشنا برای ترجمه عبارات خارجی است و  همانند سرویس اصلی عبارات را بدون کپی و چسباندن متن در وب‌سایت ترجمه می‌کند. به سادگی روی برخی از متن‌ها کلیک راست کرده یا برجسته کنید، روی نماد Translate ضربه بزنید تا ترجمه فوراً ظاهر شود.

7. افزونه Mighty Text

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022 - mighty text 1افزونه Mighty Text به کاربران این امکان را می‌دهد که پیام‌های SMS (متأسفانه نه چت RCS) را مستقیماً از مرورگر گوگل کروم خود ارسال کنند. این افزونه با هر برنامه پیام‌رسان کار می‌کند و نه تنها شما را از پیام‌ها مطلع می‌کند و به شما امکان می‌دهد از طریق مرورگر خود به آن‌ها پاسخ دهید، بلکه می‌تواند اعلان‌هایی را از سایر برنامه‌ها و هشدارهای باتری کم ارسال کند. Mighty Text ابزاری عالی است که برای افرادی که می‌خواهند بدون برداشتن تلفن خود به سرعت به پیام‌ها پاسخ دهند عالی است.

8. افزونه Keepa

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022 - keepa 1افزونه Keepa نمودارهای تاریخچه قیمت را به سایت‌های آمازون اضافه می‌کند و در صورت افت قیمت کمتر از قیمت دلخواه شما، به شما اطلاع می‌دهد. علاوه‌بر اینکه می‌توانید از تغییرات قیمت اقلام روی کارت آمازون خود مطلع شوید، Keepa اطلاعات قابل توجه بیشتری از جمله مقایسه قیمت‌های جدید و دست دوم ارائه می‌دهد. مجموعه‌ای از ویژگی‌های اضافی مانند وارد کردن لیست علاقه‌مندی‌ها، هشدارهای موجودی انبار و اعلان معاملات روزانه به شما کمک می‌کند در خرید آمازون در هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

9. افزونه View Image

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022 - view image 2به لطف قرارداد مجوز بین Google و Getty Images در سال ۲۰۱۸، گزینه مشاهده تصویر از نتایج Google Images حذف شد. این گزینه به کاربران این امکان را می‌دهد که تصویر را در یک تب جداگانه برای دانلود راحت باز کنند.

View Image این گزینه را به همراه گزینه جستجو بر اساس تصویر دوباره اجرا می‌کند. جستجو بر اساس تصویر به شما امکان می‌دهد روی هر عکسی کلیک راست کنید و مکان‌های دیگری را که ظاهر شده است در گوگل جستجو کنید.

برخلاف دیگر برنامه‌های افزودنی موجود در این لیست، View Image یک ویژگی را اضافه می‌کند که قبلاً در گوگل کروم وجود داشت. بنابراین اگر می‌خواهید گوگل کروم آنطور که باید کار کند، View Image باید در لیست شما اولین باشد.

10. افزونه Magical

بهترین افزونه‌های گوگل کروم در سال 2022 - magical 1افزونه Magical یک توسعه‌دهنده متن و ایجاد کننده قالب پیام است. می‌توانید میانبرهایی برای عبارات رایج، الگوهای ایمیل یا پیوندها ایجاد کنید. چه در حال استفاده مجدد از تکه‌های کد، ایجاد ایمیل‌های بازاریابی یا درخواست برای مشاغل باشید، در اینجا یک مورد استفاده برای همه وجود دارد. صرف نظر از اینکه چه کسی هستید، می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در وقت و افزایش دقت تایپ کمک کند.

در حالت کلی بیشترین بهره را از گوگل کروم ببرید، این افزونه‌ها می‌توانند تجربه کاربری شما را تا حد زیادی بهبود بخشند اما در هر مرورگر مبتنی بر Chromium نیز کار می‌کنند. این‌ها شامل مرورگرهای محبوبی مانند Edge و Opera است، بنابراین حتی اگر از گوگل کروم استفاده نمی‌کنید، همچنان می‌توانید از توصیه‌های ما استفاده کنید. با این حال، بسیاری از برنامه‌های افزودنی در نظر گرفته‌شده برای گوگل کروم ممکن است روی مرورگرهای دیگر، کار نکنند.

برنامه‌های افزودنی تنها راه بهبود تجربه کاربری شما نیستند و نکات و ترفندهای زیادی برای گوگل کروم در دسکتاپ وجود دارد که به باز کردن پتانسیل کامل مرورگر کمک می‌کند.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید