ساعت هوشمند متا برای اولین بار در پتنت جدیدی دیده شد!

ساعت هوشمند متا برای اولین بار در پتنت جدیدی دیده شد!سازمان جهانی مالکیت فکری، حق ثبت اختراع جدیدی را برای اولین ساعت هوشمند متا که قبلاً فیسبوک نامیده می‌شد، منتشر کرد. پتنت متا برای اولین بار توسط LetsGoDigital مشاهده شد و دو طرح از دو ساعت هوشمند با نمایشگرهای جداشدنی و ظاهراً سه دوربین داخلی نشان می‌دهد.

اطلاعات دریافت‌شده از پتنت ساعت هوشمند متا

اولین طراحی ساعت هوشمند متا ممکن است با صفحه‌نمایش مربعی شکل باشد؛ در حالی که طرح دوم دارای صفحه‌نمایش گرد است. دوربین‌های هر دو مدل به احتمال زیاد دارای چندین لنز خواهند بود؛ فرض بر این است که هر دو مدل ساعت هوشمند متا دارای یک لنز ماکرو، یک لنز تله فوتو و یک لنز زاویه باز (عریض) باشند.ساعت هوشمند متا برای اولین بار در پتنت جدیدی دیده شد! - facebook watch1همچنین اشاره شد که ساعت هوشمند متا ممکن است با نمایشگر دومی عرضه شود که همان شکل نمایشگر اصلی خواهد بود. نمایشگر دوم نیز شامل چندین دوربین با لنزهای مختلف خواهد بود و با دوربین اصلی قابل تعویض است.

آهنرباها نمایشگرهای هر دو مدل ساعت هوشمند متا را روی یک محفظه متصل به مچ دستِ کاربر نگه می‌دارند. نمایشگر مدل گرد نیز قابل چرخش خواهد بود اما مانند قاب گلکسی واچ سامسونگ که می‌توانید با چرخاندن آن در منوها حرکت کنید، کار نمی‌کند.
با چرخاندن نمایشگر، کاربر می‌تواند انتخاب کند که از چه دوربینی استفاده کند؛ برای استفاده باید دوربین مورد نظر روی ساعت ۱۲ تنظیم شود. این عمل دوربین را فعال کرده و دوربین‌های دیگر به هنگام استفاده از دوربین مورد نظر، غیر فعال می‌شوند.

ساعت هوشمند متا برای اولین بار در پتنت جدیدی دیده شد! - meta smartwatchاحتمال زیادی وجود دارد که ساعت هوشمند متا نیز بتواند با سیستم‌های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) کار کند. همانطور که متا اشاره کرد، ساعت هوشمند ممکن است به عنوان یک دستگاه ورودی برای هدست AR آینده خود قابل استفاده باشد؛ اسناد ثبت اختراع همچنین به اتصال دستگاه پوشیدنی به یک هدست واقعیت افزوده (AR) مانند Oculus Rift اشاره می‌کند.

اولین ساعت هوشمند متا به عنوان یک دستگاه تناسب اندام نیز کار خواهد کرد؛ این ساعت هوشمند مجهز به سنسور ضربان قلب و دمای بدن و همچنین دارای سنسورهای مادون قرمز، حرکت و تشخیص فعالیت خواهد بود.ساعت هوشمند متا برای اولین بار در پتنت جدیدی دیده شد! - Facebook Meta Watch

همانطور که قبلاً گزارش داده بودیم، برنامه متا برای اولین ساعت خود، این است که آن را در تابستان امسال عرضه کند. این دستگاه به احتمال زیاد از فولاد ضد زنگ ساخته خواهد شد و ممکن است در رنگ‌های سیاه، سفید و طلایی موجود شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید