کاربران در سال ۲۰۲۱ برای اپلیکیشن‌های موبایل، ۱۳۳ میلیارد دلار هزینه کردند

کاربران در سال 2021 برای اپلیکیشن‌های موبایل، 133 میلیارد دلار هزینه کردندبا نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۱، SensorTower گزارش سالانه هزینه اپلیکیشن‌های موبایل را منتشر کرد و الگوی واضحی را نشان می‌دهد که کاربران اندروید و iOS در مقایسه با سال ۲۰۲۰ پول بیشتری را برای برنامه‌ها هزینه کرده‌اند.

گزارش سالانه هزینه خرج شده توسط کاربران جهانی برای اپلیکیشن‌های موبایل در سال 2021

کاربران در سال ۲۰۲۱ برای اپلیکیشن‌های موبایل، ۱۳۳ میلیارد دلار هزینه کردند - gsmarena 001 1 4

کل مبلغ هزینه شده برای اپلیکیشن‌های موبایل در سال ۲۰۲۱ به ۱۳۳ میلیارد دلار رسید که حدود ۲۰ درصد بیشتر از مبلغ ۱۱۱.۱ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۰ است. داده‌های مبالغ خرج شده برای برنامه‌های جدید بر اساس هزینه‌های پیش‌بینی‌ شده بین ۱ ژانویه (۱٠ دی ۱۳۹۹) تا ۳۱ دسامبر (۱۲ دی ۱۴٠٠) سال ۲۰۲۱ جمع‌آوری شده است.

کاربران در سال ۲۰۲۱ برای اپلیکیشن‌های موبایل، ۱۳۳ میلیارد دلار هزینه کردند - gsmarena 003 1 1App Store اپل با ۸۵.۱ میلیارد دلار مبلغ هزینه شده توسط کاربران یا ۱۷.۷ درصد بیشتر از سال گذشته، همچنان بخش بزرگی از کل محاسبات را به خود اختصاص داده است. فروشگاه Google Play در ۱۲ ماه گذشته ۴۷.۹ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که ۲۳.۵ درصد بیشتر از کل محاسبات در سال ۲٠۲٠ است. در وضعیت فعلی، App Store اپل ۱.۸ برابر بیشتر از فروشگاه Google Play درآمد کسب کرده است.

کاربران در سال ۲۰۲۱ برای اپلیکیشن‌های موبایل، ۱۳۳ میلیارد دلار هزینه کردند - gsmarena 002 1 2مجموع نصب برنامه‌ها در هر دو اپلیکیشن App Store و Google Play) در سال ۲٠۲۱ با افزایش ٠.۵ درصدی همراه بوده و گوگل پلی در مجموع ۱۱۱.۳ میلیارد نصب داشت در حالی که اپ استور در مقایسه با گوگل پلی ۳۲.۳ میلیارد نصب داشت. TikTok بیشترین بارگیری در سال ۲٠۲۱ در iOS و Android را داشت.

همچنین فیس‌بوک، اینستاگرام، واتس‌اپ، Messenger، تلگرام، اسنپ‌چت، زوم، کپ‌کات و Spotify جز ۱٠ مورد برتری هستند که بیشترین آمار نصب را از گوگل پلی داشته‌اند.  TikTok همچنین به عنوان پر درآمدترین برنامه سال ۲٠۲۱ با پیش‌بینی SensorTower که مبلغ خیره‌کننده ۲.۳ میلیارد دلاری را در این پلتفرم تا پایان سال پیش‌بینی کرده بود، به دست آورد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید