هدست VR اپل نیازی به آیفون برای کاربری ندارد

هدست VR اپل نیازی به آیفون برای کاربری ندارد

آخرین باری که درباره کار اپل بر روی هدست VR منتشر شد، گزارشی مبنی بر این بود که دستگاه برای کاربری نیاز به داشتن آیفون دارد.

با این حال، مینگ چی کو این هفته یادداشتی داشته و اطلاعات کاملا جدیدی را ارائه داده است. Kuo گزارش داد که این هدست در واقع برای کار کردن نیازی به اتصال آیفون ندارد. در مقابل، هدست یک دستگاه کاملا مستقل است.

Kuo ادعا می‌کند که فرآیندهای محاسباتی سنگین گرافیکی آن به صورت داخلی توسط دو پردازنده مجزا انجام می‌شود. پردازنده اصلی یک چیپ پرتوان خواهد بود که همان قدرت پردازشی تراشه M1 را خواهد داشت و برای ثبت رکورد، M1 کم مصرف به کار گرفته می‌شود. همچنین دارای رکورد بالای ۱۶ میلیارد ترانزیستور است و عملکرد بی نظیر از خود نشان خواهد داد.

هدست VR تا ۲۰۲۲ از راه خواهد رسید

Apple AR headset in 2022 will have M1-level processing power, says Ming-Chi  Kuo | AppleInsider

این پردازنده بخش عمده‌ای از پردازش گرافیکی را بر عهده خواهد داشت، در حالی که یک پردازنده اضافی و ثانویه، داده‌های تمام سنسورهای هدست را مدیریت می‌کند. کو می‌گوید که هدست VR به قدرت محاسباتی مرتبط با حسگر بیشتری نسبت به آیفونی که می‌تواند تحمل کند، نیاز دارد، به همین دلیل است که اپل به این تصمیم رضایت داده است.

ودر حالی که از نظر فنی یک هدست «واقعیت ترکیبی» است، Kuo می‌گوید که می‌تواند تجربیات کامل واقعیت مجازی را به خوبی واقعیت افزوده ارائه دهد. به گفته این تحلیلگر مشهور جهانی اپل، شرکت در تلاش است تا اطمینان حاصل کند “طیف جامعی از برنامه‌های کاربردی” توسط این هدست در زمان عرضه پشتیبانی می‌شود.

مینگ چی کو معتقد است دستگاه در سال ۲۰۲۲ از راه خواهد رسید و بیش از ۳۰۰۰ دلار قیمت دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید