کارمندان خرده‌فروشی اپل دست از کار کشیدند!

کارمندان خرده‌فروشی اپل دست از کار کشیدند! گروهی به نام Apple Together که از کارمندان خرده‌فروشی اپل تشکیل شده، در روز جمعه تعطیلی ترتیب دادند و از اپل خواستند شرایط کاری آنان را بهبود بخشد، در توییت‌هایی از مصرف‌کنندگان خواسته‌اند که به خطوط تبلیغاتی احترام بگذارند و از فروشگاه‌های اینترنتی اپل خرید نکنند. روز جمعه، این سازمان توییتی را منتشر کرد که شامل درخواست‌های آنها بود. حدود ۵٠ نفر از کارمندان خرده‌فروشی اپل به دلیل شرایط کاری نامطلوب دست از کار کشیدند.

اعتراض کارمندان خرده‌فروشی اپل در پی همه‌گیری کووید-۱۹

گروه Apple Together در آن توییت (از طریق AppleInsider) اعلام کردند که آن‌ها خواستار پرداخت خسارت خطرات احتمالی، افزایش دستمزد، پوشش حق بیمه مراقبت‌های بهداشتی و مرخصی با حقوق هستند. آن‌ها همچنین خواهان مزایای کامل برای کارکنان پاره وقت و محافظت در برابر مشتریان بد رفتار هستند و به دلیل کووید-۱۹، این کارمندان که در فروشگاه‌های آنلاین و حضوری اپل، Apple Care و شرکت‌ها کار می‌کنند، ماسک N95 را برای همه کارکنان، ایستگاه‌های ضدعفونی‌کننده، محل ملاقات و استراحت برای مصرف‌کنندگانی که به دنبال خرید در فروشگاه اپل هستند، می‌خواهند.

کارمندان خرده‌فروشی اپل دست از کار کشیدند! - applereqبه عبارت دیگر، کارمندان خرده‌فروشی اپل نمی‌خواهند توسط مشتریانی که از نمایندگی‌های اپل خرید می‌کنند، مبتلا شوند. علی‌رغم جدیت درخواست‌ها و اقدام شغلی، AppleInsider متوجه شد که حداقل در ساحل شرقی، این تعطیلی غیر واقعی بوده و تقریباً ۱٠ فروشگاه اپل در آن منطقه گزارش دادند که فقط یک یا دو کارمند در روز جمعه غایب بودند. در دیگر مناطق، همه کارمندان حضور داشتند و حسابداری می‌کردند.

به گزارش هافینگتون پست، بیش از ۵٠ نفر از کارمندان خرده‌فروشی اپل روز جمعه تماس گرفتند و حال خود را نامساعد اعلام کردند. یانکه پریش، کارمند سابق اپل اعتراف کرد که تعداد افرادی که در این اقدام شرکت کردند، درصد کمی از کل نیروی‌های کار شرکت (۸٠ هزار نفر) بود. با این حال، او این را مهم خواند که کارکنان با هم متحد شدند تا علیه غول بزرگ فناوری صحبت کنند.

کارمندان خرده‌فروشی اپل دست از کار کشیدند! - NINTCHDBPICT000563836144این اقدام دیروز در توییتر مرسوم شد و کارمند سابق اپل گفت:«کارکنان از اهمیت ندادن به خواسته‌های آن‌ها توسط اپل خسته شده‌اند». هدف او این است که اطمینان حاصل کند که مردم از نحوه برخورد با کارمندان خرده‌فروشی اپل آگاه هستند.

او اشاره کرد که کارمندان خرده‌فروشی اپل مرخصی استعلاجی بسیار محدودی دارند و مرخصی استحقاقی را به صورت ساعتی دریافت می‌کنند؛ در نتیجه، بسیاری در هنگام بروز علائم بیماری مجبور به کار می‌شوند که این روزها به علت وجود سویه Omicron کار شایسته‌ای نیست. بیماری کووید-۱۹ به سرعت در سراسر ایالات متحده و خارج از کشور پخش می‌شود.

پیکسلکارکنان اپل استور از اپل می‌خواهند که از آن‌ها در برابر مشتریان منفعت طلب و خودخواه محافظت کند. یکی از کارکنان شاغل در فروشگاه اپل جکسونویل گفت که حدود ۱۵ نفر در روز جمعه در اعتراض به عدم وجود برنامه‌ای از سوی اپل برای کمک به آن‌ها در برخورد با مشتریان از محل کار خارج شدند.

کارمند اپل به حادثه اخیر در فروشگاه اشاره کرد که هفته گذشته رخ داد و گفت: «مشتری وارد شد و به یکی از اعضای تیم ما آب دهان انداخت. باید پروتکل بیشتری وجود داشته باشد».

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید