اپل اشتباه خود را پذیرفت؛ مرورگر Safari به حالت سابق بازگشت

مرورگر Safari در سیستم عامل iOS 15در چهارمین فاز از آزمایش سیستم عامل iOS 15 به نظر می‌رسد که شرکت اپل همان حالت قبلیت مرورگر Safari را به آن بازگردانده است تا کاربرانی در استفاده از ویژگی‌های ظاهری جدید آن چندان هم راضی نبوده‌اند، دوباره قادر به مشاهده همان رابط کاربری همیشگی این اپلکیشن باشند.

به نقل از The Verge، حدودا یک ماه پیش در رویداد WWDC 2021 شرکت اپل قابلیت‌های بسیاری را برای سیستم عامل iOS 15 معرفی کرد که عملا می‌توان گفت بسیاری از آن‌ها چندان هم کاربردی نبودند. برای مثال افرادی که این سیستم عامل جدید را نصب کرده بودند متوجه شدند که مرورگر Safari دیگر مثل قبل نیست؛ به نحوی که دیگر صفحه‌های مختلف در آن در کنار یکدیگر قرار می‌گرفتند و با قابلیتی تحت عنوان Tab Experience باعث می‌شدند تا کاربر کار بسیار سختی را برای پیدا کردن صفحه‌هایی که از پیش باز شده‌اند داشته باشند.

این در حالی است که به دنبال اعتراض کاربران از این ظاهر جدید برنامه Safari، اپل در چهارمین نسخه بتا از سیستم عامل iOS 15 این قابلیت را به صورت انتخابی در دسترس کاربران قرار داده تا اگر فردی به این شیوه جدید از نمایش صفحه‌های مختلف علاقه ندارد، به راحتی قادر باشد تا با زدن یک گزینه ساده آن را به حالت قبلی بازگرداند.

مرورگر Safari در سیستم عامل iOS 15حالت قبلی مرورگر Safari بدین شکل است که درست به مانند سایر مرورگرها از جمله Chrome، صفحه‌ها را در یک نوار بالای رابط کاربری نمایش می‌دهد. با این حساب نیز کاربران می‌توانند به خوبی مشاهده کنند هر صفحه وبسایتی که در برنامه خود باز کرده‌اند به چه ترتیبی بوده و در صورت نیاز به هرکدام بازگردند. همچنین لازم به ذکر است که اگر همچنان از طرفداران همان ظاهر قبلی و کوچک‌شده رابط کاربری این مرورگر هستید، درست به مانند تصویر بالا می‌توانید به بخش تنظیمات رفته و آن را برای خود فعال کنید.

به علاوه، دو حالت Reading Mode و همچنین دکمه Reload هر دو به صورت استفاده سریع دوباره به این مرورگر معروف اضافه شده‌اند تا برای فعالسازی آن‌ها مجبور به رفتن به منوهای مختلف تنظیمات نباشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید