هدست واقعیت مجازی اپل با تاخیر عرضه می‌شود

هدست واقعیت مجازی اپل با تاخیر عرضه می‌شود - Apple AR headset gaming 1536x864 1هدست AR/VR (هدست واقعیت مجازی اپل) اپل ممکن است دیرتر از زمان پیش بینی شده در سال ۲۰۲۳ عرضه شود. به جای اولین سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳، این هدست ممکن است در نیمه دوم سال عرضه شود.

تأخیر به دلیل «مشکلات مربوط به نرم افزار» است که بر تعداد عرضه هدست اپل تأثیر خواهد گذاشت.

تاخیر دیگری در عرضه هدست واقعیت مجازی اپل

مینگ چی کو که تحلیلگر مورد اعتمادی است می گوید که تولید انبوه اجزای هدست باید در نیمه اول سال ۲۰۲۳ آغاز شود. با این حال، برنامه تولید انبوه آن می تواند تا نیمه دوم سال ۲۰۲۳ عقب برود.

هدست واقعیت مجازی اپل

شایعات حاکی از آن است که اپل می تواند در ژانویه ۲۰۲۳ یک رویداد رسانه‌ای برای رونمایی از هدست AR/VR خود برگزار کند اما با توجه به تاخیر در تولید انبوه و عرضه عمومی، بعید است که این شرکت رویداد رسانه‌ای برگزار کند. فاصله زمانی زیاد بین رویداد معرفی و عرضه محصول می‌تواند در نهایت تأثیر منفی بر تبلیغ آن داشته باشد.

تاخیر در عرضه بر تعداد هدست‌هایی که اپل در سال عرضه می‌کند تاثیر خواهد گذاشت. Kuo اکنون معتقد است که این شرکت کمتر از ۵۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد کرد که کمتر از تخمین مورد نیاز بازار یعنی از ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ هزار دستگاه است. انتظار نمی رود هدست AR/VR اپل به دلیل قیمت بالای ۲۰۰۰ دلاری آن متقاضی خیلی زیادی داشته باشد.

هدست اپل ممکن است در WWDC 2023 خودنمایی کند

این تأخیر به این معنی است که اپل می‌تواند از WWDC 2023 برای نمایش هدست AR/VR خود به همراه SDK خود برای توسعه دهندگان استفاده کند اما این محصول می تواند چند ماه بعد عرضه شود.

گزارش اخیر نشان می دهد که اپل سیستم عامل هدست AR/VR را به صورت داخلی به “xrOS” تغییر نام داده است. تغییر نام تجاری نشان می‌دهد که شرکت کار روی هدست را قبل از عرضه عمومی آن افزایش می‌دهد.

این اولین باری نیست که گزارش هایی مبنی بر تاخیر در عرضه هدست واقعیت مجازی/AR/VR اپل منتشر می شود. به دنبال اختلالات زنجیره تامین COVID-19 در چین در سال جاری، ظاهرا اپل برنامه عرضه خود را تا سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخت.

 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید