اپل AirTag با گوشی‌های اندروید نیز سازگار است، اما محدود!

اپل AirTag

جدای از قابلیت‌هایی که درباره گجت جدید اپل AirTag در رویداد رسمی اعلام شد، ظاهرا یکی دیگر از ویژگی‌های آن برای اتصال به دستگاه‌های اندرویدی گفته نشده‌بود. با این حال توضیحاتی درباره آن در وبسایت رسمی اپل گذاشته‌شده که نشان از کاربرد و محدودیت‌های آن می‌دهد. با گیگ‌تک همراه باشید.

نحوه کار این گجت کوچک در واقع با اتصال به سیستم Ultra Wideband (پهنای باند فراگسترده) و در هنگام نزدیک شدن بلوتوث است که به کاربر اجازه می‌دهد تا وسیله گمشده خود را در هر نقطه از جهان پیدا کند. با این وجود هنگامی که برد دستگاه به گوشی‌های آیفون نرسد، گجت اپل AirTag به دیگر دستگاه‌های آیفون برای رساندن اطلاعات به صاحب وسیله مورد نظر متصل می‌شود‌، اما اگر در منطقه مورد نظر گوشی آیفون وجود نداشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در صورتی که ایرتگ شما گمشده و در حالت Lost Mode قرار بگیرد، به صورت خودکار به گوشی‌های اندرویدی دارای NFC وصل خواهد شد تا اطلاعاتی را به صاحب آن ارسال کند. نحوه انجام این کار هم بدین شکل است که فرد صاحب وسیله حالت Lost Mode را فعال کند و سپس فردی که ایرتگ را پیدا کرده می‌تواند آن را روی NFC گوشی خود بگذارد تا اطلاعات تماس صاحب دستگاه برای او نمایش داده شود. با این حساب حتی اگر وسیله‌ای را در کشوری که گوشی‌های آیفون زیاد محبوب نیستند هم گم کنید، همچنان شانس پیدا کردن آن را خواهید داشت.

به هر حال این اقدام از سوی اپل باعث می‌شود تا AirTag در مقابل مسائل امنیتی عملکرد بهتری را نسبت به دستگاه‌های رقیب داشته باشد؛ چراکه برای مثال سامسونگ نیز مدتی پیش Galaxy SmartTags را با کاربردی یکسان معرفی و عرضه کرده است که تنها با گوشی‌های سری گلکسی کار می‌کند!

منبع: The Verge

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید