باز شدن برنامه بتا iOS 16 و iPadOS 16 توسط اپل

باز شدن برنامه بتا iOS 16 و iPadOS 16 توسط اپل

اپل سیستم عامل iOS 16 و iPadOS 16 خود را در ماه گذشته طی کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان (WWDC) معرفی کرد و از آن زمان تاکنون چند نسخه پیش‌نمایش را برای توسعه‌دهندگان عرضه کرده است. با این حال، از امروز، می‌توانید در آزمایش نسخه‌های آینده نیز شرکت کنید، زیرا برنامه بتا عمومی اکنون برای iOS 16 و iPadOS 16 فعال است.

این بدان معناست که اگر آیفون یا آیپد سازگار دارید، اکنون می‌توانید آن را در برنامه بتا ثبت‌نام کنید و اولین نسخه بتا عمومی را پس از امروز به‌عنوان یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت خواهید کرد. سپس، نسخه‌های بتا عمومی بعدی را نیز به‌عنوان به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری دریافت می‌کنید، تا زمانی که نسخه نهایی پاییز امسال منتشر شود. پس از نصب آن، از مسیر بتا خارج خواهید شد.

باز شدن برنامه بتا iOS 16 و iPadOS 16 توسط اپلاز آنجایی که این اولین نسخه بتا عمومی است، نباید انتظار داشته باشید که بدون مشکل باشد. احتمالاً مشکلات زیادی با آن و باگ‌های آزاردهنده وجود دارد، بنابراین توصیه نمی‌شود آن را روی گوشی یا تبلت اصلی خود نصب کنید. iOS 16 دارای یک صفحه قفل است که می‌توان آن را با والپیپرها، ساعت‌ها و ویجت‌ها سفارشی کرد، در حالی که اعلان‌ها اکنون از بخش پایین نمایشگر قابل مشاهده هستند. چندین صفحه قفل نیز پشتیبانی می‌شوند و می‌توانند با حالت‌های فوکوس مرتبط شوند.

iOS 16 و iPadOS 16 با ویژگی‌های متنوع

باز شدن برنامه بتا iOS 16 و iPadOS 16 توسط اپل

برنامه پیام‌ها نیز به‌روزرسانی‌هایی را دریافت کرده است، از جمله پشتیبانی از ویرایش، حذف و علامت‌گذاری پیام‌ها به‌عنوان خوانده‌نشده، در حالی که SharePlay دیگر محدود به FaceTime نیست، بنابراین می‌توانید از پیام‌ها برای برقراری ارتباط با افرادی که محتوا را با آنها به اشتراک می‌گذارید استفاده کنید. وقتی صحبت از FaceTime شد، می‌توان تماس‌ها را از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل کرد، در حالی که برنامه Health اکنون دارویی را که مصرف می‌کنید، در صورت نیاز پیگیری کنید.

ویژگی‌های جدید و متعددی در سیستم عامل iOS 16 و iPadOS 16 وجود دارد که با انتشار آن می‌توانید به اطلاعات کافی دست پیدا کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید