اپل برآورد تولید آیفون 13 را به دلیل کمبود تراشه کاهش داد

تولید آیفون 13ظاهرا بحران تراشه‌ها در حال حاضر به اندازه‌ای بزرگ است که حتی می‌تواند به اپل و تولید آیفون 13 برسد. این بار ما در مورد ساعت‌های هوشمند صحبت نمی‌کنیم، بلکه در مورد محصول اصلی شرکت، iPhone صحبت می‌کنیم.

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، اپل به احتمال زیاد اهداف تولید آیفون 13 را تا سال ۲۰۲۱ تا ۱۰ میلیون دستگاه کاهش می‌دهد. به گفته افرادی که از این موضوع آگاه هستند، این موضوع به دلیل کمبود طولانی تراشه اتفاق می‌افتد که در حال حاضر بر خط تولید گوشی‌های پرچمدار جدید این شرکت تأثیر می‌گذارد.

Apple iPhone 13 Pro Max

اپل در ابتدا پیش بینی می‌کرد تا پایان سال، ۹۰ میلیون دستگاه از مدل‌های مختلف خانواده آیفون 13 تولید کند، اما اکنون باید این پیش بینی را به حدود ۸۰ میلیون برساند.

این تعداد تا حدی کمتر است زیرا Broadcom و Texas Instruments (TI) ظاهرا نمی‌توانند اجزای کافی را به موقع تحویل دهند. اپل قطعات تراشه صفحه نمایش را از TI خریداری می‌کند، در حالی که Broadcom تامین کننده قدیمی قطعات مختلف بی‌سیم است. مشکل اصلی TI مربوط به تراشه‌ای است که صفحه نمایش OLED را تغذیه می‌کند، اما اپل نیز با کمبود قطعات از سوی دیگر تامین کنندگان روبرو است که روی تولید آیفون 13 تاثیرگذار است.

تاکنون قدرت خرید قوی اپل در این صنعت توانسته آن را به خوبی از کمبود تراشه در صنعت الکترونیک مصون کند، اما ظاهرا دیگر اینطور نیست. بزرگترین تولیدکنندگان تراشه هشدار داده اند که تقاضا در سراسر سال آینده و حتی به طور بالقوه حتی فراتر از آن ، از عرضه پیشی خواهد گرفت ، بنابراین این وضعیتی نیست که به این زودی خود را جبران کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید