سهام اپل از مرز ۳ تریلیون دلاری خود عبور کرد!

سهام اپل

دیروز سهام اپل برای مدتی از سقف ۳ تریلیون دلار عبور کرد و رکوردی تازه برای این شرکت خوشنام به ثمر رساند. براین اساس قیمت هر سهم این شرکت برای مدتی برابر با ۱۸۲.۹۴ دلار معامله شد که سبب عبور سهام کلی از مرز ۳ تریلیون دلار شده بود. گرچه سپس به قیمت ۱۸۰ دلار کاهش یافت اما برای ثبت رکورد بیشترین قیمت معامله شده را در نظر می‌گیرند که براین اساس ۱۸۲.۸۶ دلار رکورد سهام اپل بود.

در اگوست ۲۰۲۰ و پس از ۱۶ ماه، اپل توانست سقف ۲ تریلیون دلاری را بشکند و سهام خود را ارتقا دهد. در حال حاضر این شرکت با ارزش‌ترین شرکت جهان است. اما این رشد چندان هم ساده و پیوسته نخواهد بود.
تحلیلگران بازار بورس براین باورند که رسیدن ارزش سهام اپل به ۴ تریلیون دلار بسیار دشوارتر از رسیدن به ارزش کنونی (۳ تریلیون دلار) خواهد بود. بنابراین اپل مسیر سختی در پیش دارد و اگر محصولی جدید (با طراحی متفاوت و قابلیت‌های تازه) به بازار عرضه نکند؛ ممکن است تا سال‌ها سهامش در همین اندازه باقی بماند.

Apple breaks $3 trillion market value

اپل را می‌توان نمونه بارز تبدیل چالش به فرصت دانست. در طول شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری این بیماری که قرنطینه‌های مداوم و طولانی مدت به همراه داشت؛ این شرکت توانست با سیاست‌های فروش خود و البته تبلیغات مناسب، سفارشات بسیاری برای دستگاه‌های خود مانند آیپد، آیفون، ایرپادز، اپل‌واچ و مک دریافت کند. ارزش کنونی این شرکت را می‌توان تا اندازه بسیاری مدیون فروش‌های این دوره دانست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید