الزامات آزمایش کرونا کارکنان اپل افزایش می یابد

از ماه آینده، الزامات آزمایش کرونا کارکنان اپل افزایش می‌یابد. طبق گزارش زوئی شیفر از The Verge، کارمندانی که واکسینه نشده‌اند حالا بایستی به طور مکرر برای حضور در شرکت یا فروشگاه آزمایش کرونا بدهند. این درحالی است که کارمندان واکسینه شده این شرکت لازم نیست به صورت پیوسته تست کرونا بدهند.

الزامات آزمایش کرونا کارکنان اپل افزایش می یابد - apple store palo alto

برخلاف سایر شرکت‌های فناوری مانند گوگل و فیسبوک، اپل واکسیناسیون کرونا را برای ماندن در شرکت برای کارگران خود اجباری نکرده بود. پیش از دستور اخیر که از ماه آینده اجرا می‌شود، حتی آزمایش کرونا کارمندان اپل نیز یک مورد تشویقی بود نه الزام آور!

الزامات آزمایش کرونا کارکنان اپل افزایش می یابد - thumbs b c 86b09e947b8e52689aa4ac072e316dc2

اوایل ماه جاری اپل از کارمندان خود خواسته تا اطلاعات واکسیناسیون خود را ارائه دهند. به نظر می‌رسد این تصمیمات جهت افزایش میزان واکسیناسیون در راستای کمپین واکسیناسیون داخلی ایالات متحده باشد.

الزامات آزمایش کرونا کارکنان اپل افزایش می یابد - 367110355 scaled

مشوق‌هایی برای تزریق واکسن

اپل کوپن‌هایی را برای واکسیناسیون کارکنان از طریق شرکت Walgreens و واکسیناسیون در محل در منطقه خلیج سان‌فرانسیسکو و آستین در نظر گرفته است. مرخصی با حقوق برای قرارهای واکسن و همچنین برای کسانی که عوارض جانبی را تجربه می‌کنند منظور می‌شود. با وجود اینکه بسیاری از کارمندان شرکت تا ژانویه (دی‌ماه) به فعالیت حضوری برنمی‌گردند و هم اکنون به صورت دور کاری مشغول هستند، اما شرکت اپل همچنان نیروهای خرده‌فروش بسیار زیادی دارد.

آزمایش کرونا کارکنان اپل

برنامه آزمایش کرونا کارکنان اپل از زبان تیم کوک

جزئیات برنامه آزمایش کرونا کارکنان اپل از جلسه سراسری این شرکت در 17 سپتامبر (26 شهریور) به دست آمده است. در این جلسه تیم کوک درباره ارائه یک مدل ترکیبی کار کردن نیز سخن گفت:

ما به عنوان یک شرکت می دانیم حضور روزانه در اینجا برای هرکسی چه معنایی دارد، زیرا در گذشته این کار را انجام می‌دادیم. همچنین درک می‌کنیم که حضور در شرکت با ترس از کرونا چگونه است. ما واقعا نمی‌دانیم حد وسط این شرایط را چگونه پیاده کنیم، لذا همچنان به آموختن ادامه می‌دهیم.

کوک اظهار داشت که این شرکت به آموختن بیشتر و تغییر دادن برنامه‌های خود متعهد است. همچنین این شرکت اعلام کرد که در سه ماه آینده 3 روز دیگر به مرخصی کارمندان اضافه می‌کند. در ایالات متحده کارکنان این تعطیلات را در عید شکرگذاری دریافت خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید