آی مک جدید اپل مجهز به M3، در اواخر سال جاری عرضه خواهد شد

آی مک جدید اپل طبق گزارش‌های به دست آمده، در مراحل نهایی تست و بررسی قرار دارد. به گفته مارک گورمن خبرنگتر معروف بلومبرگ، غول جدید اپل به احتمال بسیار زیاد در نیمه دوم سال 2023 عرضه خواهد شد.

طبق گزارش مارک گورمن، آی مک جدید اپل همانند مدل قبلی خود دارای صفحه نمایش 24 اینچی می‌باشد. بر اساس کزارش‌های این خبرنگار کمپانی اپل تلاش کرده در مدل جدید آی مک خود، از تراشه M3 قدرتمندتری نسبت به مدل‌های قبلی استفاده کند و انتظار می‌رود از لحاظ سخت افزاری و عملکرد سیستم آن، نسبت به مدل‌های پیشین خود در سطح بالاتری قرار داشته باشد.

آقای گورمن خاطرنشان می‌کند که انتظار نمی‌رود آی مک جدید اپل حداقل تا سه ماه آینده وارد تولید انبوه و عرضه عمومی شود، اما با این حال می‌توان امیدوار بود که در نیمه دوم سال جاری با همان رنگ‌های مدل‌های قبلی خود از جمله آبی، نقره ای، صورتی و نارنجی وارد بازار شود.

گورمن می‌گوید آی مک جدید اپل هم اکنون در مراحل پایانی تست‌های متخصصین شرکت اپل قرار دارد. این تست‌ها به منظور توسعه و تغییرات پایانی بر روی دستگاه تولید شده، و بررسی میزان آمادگی آن برای رسیدن به تولید انبوه و حضور در بازار می‌باشد. بر همین اساس طبق گفته‌ی گورمن می‌توان به عرضه آی مک جدید اپل، غول جدید این کمپانی تا اواخر سال 2023 امیدوار بود.

جزئیات آی مک جدید اپل

آی مک جدید اپل

بر اساس جزئیاتی که مارک گورمن از ویژگی‌های آی مک جدید اپل فاش کرده است، برخی از اجزای داخلی این آی مک تغییر مکان داده و به شکل دیگری طراحی شده‌اند. همچنین نحوه قرار گیری صفحه نمایشگر آن بر روی پایه‌ی اصلی نسبت به مدل‌های پیشین متفاوت است.

کمپانی اپل معمولا تغییرات بزرگ در محصولات خود را با فاصله زمانی زیاد و پس از عرضه چند مدل از آن محصول اعمال می‌کند. این قضیه در رابطه با سری‌های آی مک این کمپانی، همانند موبایل‌های آیفون آن صدق می‌کند.

اپل در سال 2021 مدل جدیدی از سری آی مک‌های خود عرضه کرد که با سیلیکون داخلی این شرکت همراه بودند و همچنین نسبت به مدل‌های پیشین این دستگاه، دارای نمایشگر بزرگ‌تری بودند و در رنگ‌های جدید و متنوع‌تری به بازار عرضه شدند. تقریبا پس از آن تا به امسال، اپل هیچ تغییر اساسی دیگری در دستگاه‌های آی مک خود اعمال نکرده است.

مارک گورمن گورمن می‌گوید علاوه بر آی ‌مک جدید، اپل آماده است که امسال مک‌ بوک ایر 15 اینچی، مک‌ بوک ایر 13 اینچی ارتقا یافته و مک پرو مجهز به تراشه M2 Ultra را به بازار عرضه کند. گورمن حدس می‌زند که ممکن است کمپانی اپل یک تراشه M3 را علاوه بر آی مک جدید خود، در مک‌ بوک ایر 13 اینچی نیز قرار دهد، لازم به ذکر است که این شرکت به تازگی از تراشه‌ای مجهز به M2 رونمایی کرده است، پل از تراشه‌های M2 در مدل 15 اینچی مک بوک ایر خود استفاده می‌کند.

به طور کلی می‌توان گفت که امسال سال پرمشغله‌ای برای کمپانی اپل خواهد بود. انتظار می‌رود که این شرکت تراشه جدید M3 را در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود در ماه ژوئن به نمایش بگذارد، همچنین این کمپانی در این کنفرانس فرصت این را دارد که از عینک‌های واقعیت مجازی مورد انتظار خود نیز رونمایی کند.

منبع: theverge.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید