یک مطالعه از داده‌های اپل واچ نشان می‌دهد که بیشتر ما شب‌ها به اندازه کافی نمی‌خوابیم

محققان با استفاده از داده‌های بدست آمده از سنسورهای قلب و حرکتی اپل، که توسط اپل واچ جمع‌آوری شده‌اند، می‌گویند که اکثر مردم تقریباً شب‌ها به اندازه کافی نمی‌خوابند. این تحقیق که در این ماه توسط بیمارستان زنان بریگهام منتشر شده، بر اساس داده‌های خواب جمع‌آوری‌شده از بیش از ۴۲ هزار کاربر اپل واچ بدست آمده است.

مطالعه‌ای بر ردیابی خواب اپل واچ

همانطور که توسط رسانه ABC News گفته شده، محققان بیمارستان بریگهام بیش از ۲/۹ میلیون خواب کاربران اپل واچ در طول شب را تجزیه و تحلیل کردند. آنها دریافتند که فقط ۳۱ درصد از این افراد حداقل هفت ساعت در شب می‌خوابند که کمترین مقدار خواب توصیه شده برای بزرگسالان سالم است.

انجمن قلب آمریکا هفت تا نه ساعت خواب در شب را توصیه می‌کند. نداشتن حداقل هفت ساعت خواب می‌تواند شما را در معرض خطر بیماری‌های قلبی عروقی، زوال ادراکی و زوال عقل، افسردگی، چاقی و فشار خون، قند خون و سطح کلسترول بالاتر از حد مجاز قرار دهد.

Apple

محققان داده های خود را از طریق مطالعه سنسور قلب و حرکتی اپل جمع‌آوری کردند. این مطالعه برای اولین بار توسط اپل در سال ۲۰۱۹ انجام شد و هر کسی می‌تواند با استفاده از برنامه Apple Health یا برنامه Apple Research در آیفون خود در آن شرکت کند.

با استفاده از این داده‌ها، محققان توانستند به نتایج جالبی دست یابند:

  • در روزهای هفته، مردم ۶۶/۴ درصد مواقع قبل از ساعت ۱۲ نیمه شب به رختخواب می‌روند، اما این عدد در آخر هفته‌ها به ۵۶/۶ درصد کاهش می‌یابد.
  • واشنگتن با ۳۸/۳ درصد، بیشترین تعداد افرادی را داشته که بیش از ۷ ساعت می‌خوابند. هاوایی با ۲۴/۲ درصد در رتبه آخر قرار می‌گیرد.
  • برای شرکت‌کنندگانی که داده‌های حداقل ۱۰ شب خواب خود را به اشتراک گذاشته بودند (در مجموع ۴۲،۴۵۵ شرکت‌کننده)، میانگین زمان خواب برای هر فرد ۶ ساعت و ۲۷ دقیقه بود.
  • علیرغم تفاوت‌های ایالتی، در همه ایالت‌ها کمتر از ۴۰ درصد از افراد مدت زمان خواب توصیه شده توسط AHA را برآورده کردند.

Apple

این تنها بخشی از مطالعات بیمارستان بریگهام بوده است.

در ضمن، نظر خود را در مورد این نتایج با ما در میان بگذارید. آیا از اپل واچ خود برای ردیابی خواب استفاده می‌کنید؟ اگر چنین است، به چه نتایجی رسیده‌اید؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید