با چیپ جدید اپل واچ‌ها ‌آشنا شوید

طبق گزارش Mark Gurman، شرکت اپل قصد دارد تا از تکنولوژی پردازنده A15 برای تغییر و بهبود چیپ جدید اپل واچ‌ها استفاده کند. چیپ S8 موجود در سری 8 اپل واچ نسبت به چیپ S7، بهبود قابل توجهی نداشت. با این حال، با توجه به این گزارش، چیپ S9 با ارائه تغییرات زیاد و بهبود قدرت و کارایی، یک پیشرفت بزرگ برای اپل به حساب می‌آید.

اطلاعات جدید در مورد چیپ جدید اپل واچ‌ها

گورمن در کانال “Power On” وب‌سایت Discord، از تغییرات جدید SoC در مدل‌های جدید اپل واچ پرده برداشت. او همچنین اظهار کرده است که چیپ جدید اپل واچ قدرتمند‌تر از نسل قبل خواهد بود. علاوه بر این، او معتقد است که چیپ جدید اپل واچ‌ها تنها یک پیشرفت جزئی نسبت به مدل پیشین نیست و پردازنده‌ای کاملاً جدید بر اساس A15 Bionic محسوب می‌شود.

چیپ A15 Bionic در حال حاضر در سری iPhone 13 استفاده می‌شود و به دلیل عملکرد برجسته‌ای که دارد به محبوبیت فراوانی رسیده است. این چیپ 5 نانومتری دارای یک سی پی یو شش هسته‌ای، یک جی پی یو پنج هسته و یک نورال انجین شانزده هسته‌ای است. اگر چیپ سری 9 اپل واچ از تکنولوژی مشابه با چیپ A15 استفاده کند، می‌توانیم انتظار بهبود عملکرد و کارایی در آن را داشته باشیم.

تغییرات جدید در واچ او اس

این خبر پس از گزارش گورمن در مورد watchOS 10 منتشر شد. به گفته او، این سیستم عامل با تغییرات چشمگیری در رابط کاربری عرضه خواهد شد. او بیان کرده است که اپل برای ادامه سلطه خود در بازار ساعت‌های هوشمند به یک پیشرفت بزرگ نیاز دارد و به همین دلیل باید سیستم عامل این ساعت‌ها را بروز کند.

چیپ جدید سری 9 اپل واچ می‌تواند تغییرات عمده‌ای در بازار ساعت هوشمند به وجود بیاورد. این چیپ با ساختار تکنولوژیک شبیه A15، عملکرد و کارایی اپل واچ‌ها را بهبود خواهد داد، امری که برای علاقمندان به ساعت هوشمند اپل، ضروری به نظر می‌رسد. هنوز معلوم نیست که اپل چگونه تکنولوژی A15 را در چیپ جدید پیاده‌سازی خواهد کرد، اما می‌توان انتظار پیشرفت قابل توجهی در عملکرد کلی اپل واچ‌ها داشت.

با چیپ جدید اپل واچ‌ها ‌آشنا شوید - جدید اپل واچ‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید