اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای؟ کدامیک انتخاب بهتری است؟

اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ایدر سپتامبر ۲۰۲۱، اپل واچ سری 7 اپل معرفی شد که دارای صفحه نمایش بزرگتر، دوام باتری بیشتر و شارژ سریعتر بود. این معرفی یک سال پس از رونمایی از اپل واچ اس ای، اتفاق افتاد. اپل واچ اس ای ساعت مقرون به صرفه اپل است که ویژگی‌های کلیدی این ساعت هوشمند را اراپه می‌دهد و قیمت مقرون ارزانتری دارد. اما از آن زمان سوال اصلی خریداران اپل واچ حول محور یک موضوع بوده است. اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای؟ کدامیک انتخاب بهتری است؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا بتوانید بهتر انتخاب کنید.

ساعت اپل واچ سری 7 از ۳۹۹ دلار شروع می‌شود، در حالی که ساعت اپل واچ اس ای بسیار رقابتی‌تر از ۲۷۹ دلار قیمت گذاری شده است. از آنجا که این دو مدل دارای ویژگی‌های کلیدی یکسان زیادی از جمله طراحی، مقاومت در برابر آب و سنسور نوری قلب هستند، ممکن است، مشخص نباشد که کدام مدل برای شما بهتر است.

طراحی

apple watch series 7 casing

اگرچه اپل واچ اس ای و سری 7 طراحی مشابهی دارند، اما قاب ساعت اپل واچ سری 7 در واقع دارای طراحی جدیدی با گوشه‌های نرم‌تر و گردتر است. درحالی که اپل واچ اس ای فقط یک بلندگو در سمت چپ دستگاه دارد و ظاهر کلی طراحی در آن کمی اصلاح شده است.

صفحه نمایش ساعت اپل سری 7 دارای یک لبه‌ای که در قسمت بالای دستگاه خم می‌شود و باعث می‌شود صفحه و برنامه‌های تمام صفحه به نظر برسند. بدنه اپل واچ سری 7 نیز از نظر فیزیکی بزرگتر است و مدلهای ۴۱ و ۴۵ میلی متری را ارائه می‌دهد. این میزان نسبت به سایزهای ۴۰ و ۴۴ میلیمتری اس ای یک میلی متر افزایش یافته است. همه مدل‌های اپل واچ سری 7 نیز سنگین تر از مدل‌های اس ای هستند. بنابراین در جواب سوال اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای؟‌باید گفت که به الویت‌های خود فکر کنید.

ساعت اپل واچ سری 7 در جنس آلومینیوم، فولاد ضد زنگ یا تیتانیوم موجود است، در حالی که ساعت واچ اس ای تنها از جنس آلومینیوم در دسترس ایت. ساعت‌های اپل با فولاد ضد زنگ یا تیتانیوم همچنین از صفحه کریستال یاقوت کبود استفاده می‌کنند، در حالی که مدل‌های آلومینیومی از شیشه تقویت شده Ion-X استفاده می‌کنند.

اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای دارای طیف وسیعی از رنگ و گزینه‌های مختلف هستند و پوشش‌های آلومینیومی تقریبا مجموعه‌ای متفاوت از گزینه‌های رنگی دارند.

apple watch series 7 aluminum colors

اپل واچ اس ای گزینه‌های آلومینیومی خاکستری، نقره‌ای و طلایی را ارائه می‌دهد، در حالی که ساعت اپل سری 7 در رنگ‌های آلومینیومی نیمه شب، آبی ستاره‌ای، سبز، آبی و قرمز موجود است.

اگر شما به طور خاص به ساعت آلومینیومی خاکستری، نقره‌ای یا طلایی علاقه دارید، باید توجه داشته باشید که چه رنگ متفاوتی با ساعت اپل واچ سری 7 می‌خواهید. اگر فولاد ضد زنگ یا تیتانیوم را ترجیح می‌دهید، باید اپل واچ سری 7 را تهیه کنید زیرا تنها مدلی است که این گزینه‌ها را ارائه می‌دهد، اما اگر به یک پوشش آلومینیومی سبک وزن، خاکستری فضایی یا طلایی اکتفا می‌کنید سراغ اپل واچ اس ای بروید. بنابراین در قسمت طراحی تا حدودی جواب سوال اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای مشخص شد.

Apple watch SE Aluminum silver case yellow band 09152020

دوام

اپل واچ سری 7 از دوام بیشتری نسبت به اس ای برخوردار است و از کریستال جلویی مقاوم‌تری در برابر ترک و خط و خش برخوردار خواهد بود. جزء کریستالی جدید دارای هندسه قوی‌تری است و بیش از ۵۰ درصد ضخیم‌تر از اپل واچ اس ای است.

ساعت اپل واچ سری 7 همچنین دارای گواهینامه IP6X مقاوم در برابر گرد و غبار است که باعث می‌شود در محیط‌هایی مانند ساحل یا صحرا دوام بیشتری داشته باشد. سری 7، مانند اس ای، همچنان برای شنا با مقاومت در برابر آب تا عمق ۵۰ متری مناسب است.

در حالی که دوام بهبود یافته بعید است، انگیزه خاصی برای خرید سری 7 ایجاد کند، اما می‌تواند عامل مهمی برای کاربرانی باشد که اغلب در محیط‌های پر گرد و خاکی یا شنی رفت و آمد می‌کنند یا در گذشته تجربه شکستن صفحه ساعت داشته‌اند. بنابراین تقریبا بین اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای از نظر دوام فرق زیادی نیست.

نمایشگر

اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای؟ کدامیک انتخاب بهتری است؟ - apple watch series 7 design compared
صفحه نمایش اپل واچ سری 3 (چپ)، اس ای (وسط) و سری 7 (راست)

اندازه صفحه نمایش یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین اپل واچ اس ای و اپل واچ سری 7 است. اس ای دارای حاشیه‌هایی در اطراف صفحه نمایش خود است که ۳.۰ میلی متر ضخامت دارد، اما سری 7 این موارد را به ۱.۷ میلی متر کاهش داده است. سری 7 با کمک سایزهای بزرگتر، دارای نمایشگرهای بزرگتر است که تقریبا ۲۰ درصد مساحت بیشتری نسبت به SE دارد.

نمایش بزرگتر مدل‌های سری 7 به آنها امکان می‌دهد محتوای بیشتری نشان دهند و اپل watchOS 8 را بهینه کرده است تا از مزیت فضای بیشتر با عنوان منوها و دکمه های بزرگتر در برنامه ها استفاده کند. دو اندازه فونت بزرگتر و یک صفحه کلید QWERTY جدید وجود دارد که می‌توانید با QuickPath روی آن ضربه بزنید یا بکشید.

apple watch series 7 larger display area

اپل واچ سری 7 همچنین دارای دو صفحه ساعت منحصر به فرد است که برای نمایش نمایشگرهای بزرگتر و حاشیه‌های کوچک طراحی شده است. صفحه Contour جدید، بخش متحرک ساعت را به لبه صفحه نمایش می‌آورد و بر ساعت فعلی تأکید می‌کند. صفحه جدید Modular Duo از فضای اضافی صفحه نمایش با دو بخش بزرگ مرکزی استفاده می‌کند.

apple watch series 7 contour modular duo faces
نمای صفحات Contour و Modular Duo

ساعت اپل واچ اس ای و اپل واچ سری 7 دارای صفحه نمایش OLED Retina LTPO هستند و حداکثر روشنایی هر دو نمایشگر برابر با ۱۰۰۰ نیت است.

سری 7 همچنین دارای صفحه نمایش همیشه روشن است. این بدان معنا است که حتی وقتی مچ دست خود را پایین می‌آورید، صفحه نمایش روشن می‌ماند. بنابراین همیشه می‌توانید صفحه ساعت خود را بدون نیاز به بالا آوردن مچ به درستی ببینید. وقتی مچ دست پایین است، کاربران همچنین می‌توانند به مرکز اطلاع رسانی و مرکز کنترل دسترسی داشته باشند.

اپل واچ اس ای دارای صفحه نمایش همیشه روشن نیست، به این معنی که کاربران باید مچ دست خود را بالا ببرند یا به صفحه نمایش ضربه بزنند تا صفحه ساعت را ببینند.

اگر برای شما صفحه همیشه روشن این دستگاه گزینه مناسبی است، باید روی ساعت سری 7 تمرکز کنید. همچنین سری 7 به سادگی تجربه watchOS را با فضای بیشتری برای عناصر رابط کاربری و مواردی مانند صفحه کلید بزرگ در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر مشتاق نمایشگر بزرگتر اپل واچ بودید، سری 7 می‌تواند گزینه بسیار بهتری نسبت به اس ای باشد، اما برای اکثر کاربران، اپل واچ اس ای کافی خواهد بود. بنابراین در بخش نمایشگر نیز سوال اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای نیاز به الویت بندی شما دارد.

تراشه S5 در مقابل S7

Apple Watch 7 vs Apple Watch SE: Which should you buy?

ساعت اپل واچ سری 7 از تراشه S7 استفاده می‌کند که بر اساس پردازنده تراشه S6 از سری اپل واچ 6 ساخته شده است. این شباهت بین تراشه‌ها است که باعث شده هر دو CPU دارای شناسه یکسانی باشد.

اپل می‌گوید تراشه S7 عملکرد ۲۰ درصدی را نسبت به تراشه S5 در اپل واچ اس ای ارائه می‌دهد که به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا ۲۰ درصد سریعتر راه اندازی شوند و در عین حال عمر باتری ۱۸ ساعته را نیز حفظ کنند.

اپل واچ اس ای پردازنده دو هسته‌ای S5 اپل واچ سری 5 را دارد که طبق گفته اپل هنوز عملکرد فوق العاده سریعی را ارائه می‌دهد. S5 تا دو برابر سریعتر از اپل واچ سری 3 است.

تراشه S7 دلیل مهمی برای انتخاب بین اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای نیست که نشان دهنده پیشرفت کمی است. S5 پیش از این در اپل واچ سری 5 به عنوان یک تراشه قوی ظاهر شد و S7 به سادگی یک تراشه بهبود یافته همان نسخه است.

به نظر می‌رسد بهبود عملکرد تراشه S7 نسبت به S5 برای توجیه خرید اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای کافی نیست. مگر اینکه به طور کامل به سریع‌ترین سرعت ممکن برای راه اندازی برنامه نیاز داشته باشید. برای اکثریت قریب به اتفاق کاربران، تراشه Apple Watch SE به اندازه کافی سریع و کارآمد خواهد بود.

شارژ

Apple Watch Series 7 release date nears as six new model references appear in EEC filings - NotebookCheck.net News

هر دو مدل اپل واچ عمر باتری ۱۸ ساعته دارند، اما اپل واچ سری 7 به دلیل معماری جدید، ۳۳ درصد سریعتر از سری 6 شارژ می‌شود. اس ای اپل واچ  قادر است تا ۱۰۰ درصد در یک ساعت و نیم شارژ شود، اما سری 7 می‌تواند در ۴۵ دقیقه به ۸۰ درصد برسد.

به گفته اپل، فقط هشت دقیقه زمان شارژ می‌تواند هشت ساعت ردیابی خواب را با سری 7 فراهم کند. این تا حدی به لطف کابل شارژ سریع جدید مغناطیسی USB-C است که همراه با Apple Watch Series 7 در جعبه موجود است.

Apple Watch Series 7 vs Apple Watch Series 6 - PhoneArena

از آنجا که عمر باتری هر دو مدل تقریبا یکسان است، احتمالا ارزش آن را ندارد که سری 7 را فقط بر اساس شارژ سریعتر و کمی بهبود مصرف باتری در طول فعالیت‌های خاص ترجیح دهیم. باتری و شارژ سری 7 در عوض نشانه مهمی است که نشان می‌دهد دستگاه چگونه طیف وسیعی از پیشرفت‌های کوچک اما معنی دار را نسبت به اپل واچ اس ای ارائه می‌دهد.

اگر متوجه شدید زمان کمی برای شارژ Apple Watch خود در طول روز دارید، شارژ سریعتر سری 7 می‌تواند دلیل مهمی برای ارتقا باشد. با این وجود، باتری هر دو دستگاه یکسان ۱۸ ساعت شارژ نگه می‌دارد و هر روز باید دوباره شارژ شوند. بنابراین شاید انتخاب بین اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای با توجه به این شباهت سخت باشد.

نتیجه گیری در مورد سوال اپل واچ سری 7 یا اپل واچ اس ای؟

Apple Watch 7 vs Apple Watch SE: What's the difference? | T3

اپل واچ سری 7 در مقایسه با مدل قبلی سری 6 پیشرفت کرده و صفحه نمایش بزرگتر، دوام بیشتر و شارژ سریعتر را ارائه می‌دهد. اپل واچ سری 7 با بدنه بزرگتر، صفحه نمایش همیشه روشن، ویژگی‌های پیشرفته نظارت بر سلامت و طیف رنگ، مدل انتخابی برای کسانی است که بالاترین مدل را می‌خواهند. اگر علاقه خاصی به ردیابی سلامتی، نمایشگر بزرگتر، شارژ سریع یا صرفا مانند یک پوشش و ترکیب رنگ خاص دارید، Apple Watch Series 7 بهترین مدل برای شما خواهد بود.

اگرچه Apple Watch SE در حال حاضر یک ساله شده، اما اگر بودجه کمی دارید و ویژگی‌های اضافی سری 7 به طور خاص شما را جذب نمی‌کند، هنوز یک گزینه قانع کننده است. Apple Watch SE به دلیل قیمت رقابتی و مجموعه ویژگی‌های سخاوتمندانه، مدل اصلی بسیاری از مشتریان اپل واچ خواهد بود و ممکن است بهترین انتخاب برای افرادی باشد که به دنبال یک گزینه اقتصادی و در عین حال رقابتی هستند.

به از آنجایی که ویژگی‌های بسیاری با ساعت اپل واچ سری 7 دارد، در اکثر موارد احتمالا باید مدل ارزان‌تر را انتخاب کنید، مگر اینکه به ویژگی‌هایی مانند صفحه نمایش همیشه روشن یا نظارت بر سلامتی اهمیت ویژه‌ای دهید و هزینه اضافی را توجیه کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید