ویژگی های اپل واچ در زمینه سلامتی باز هم جان یک انسان را نجات داد!

ویژگی های اپل واچ

تاکنون، چندین داستان از مردم شنیده‌ایم که می‌گویند ویژگی های اپل واچ در زمینه سلامت و ایمنی به نحوی به آنها کمک کرده است. معتبرترین ویژگی این پوشیدنی تشخیص سقوط آن است و اکنون، AppleInsider در مورد شخص دیگری که اپل واچ به او کمک کرده گزارش می‌دهد. این گزارش نشان می‌دهد که در واقع ویژگی های اپل واچ منجر به تشخیص سرطان قبل از اینکه خیلی دیر شود، شده است.

یک زن سالخورده سقوط می‌کند و فوریت‌های پزشکی تماسی را دریافت می‌کند که توسط اپل واچ گرفته شده است

ما بیشتر داستان‌هایی در مورد افرادی می‌شنویم که توسط ویژگی های اپل واچ خود از یک اتفاق سخت نجات یافته‌اند. آخرین داستان در مورد این موضوع درباره Raylene Hackenwerth از فلوریدا است. به نظر می‌رسد که او به سختی زمین خورده و تقریبا بیهوش شده بود، اما سیستم تشخیص سقوط اپل واچ برای او فوریت‌های پزشکی را در جریان قرار داد.

WFTS در مورد این موضوع گزارش داد و طبق این گزارش، یکی از امدادگران گفت که تماس از یک ابزار پوشیدنی منحصر به فرد است. اپل واچ اساسا موقعیت جغرافیایی خود را به فوریت‌های پزشکی ارسال کرد و به امدادگران اطلاعاتی در مورد جایی که باید بروند ارائه می‌کرد. وقتی او را به بیمارستان بردند، پزشکان متوجه توده‌ای در ریه‌های او شدند و معلوم شد که سرطان ریه است. این خانم اکنون در انتظار درمان است.

او اظهار داشت که اگر اپل واچ با آمبولانس تماس نمی‌گرفت، اکنون نمی‌دانست که سرطان دارد و زمانی که متوجه آن می‌شد، خیلی دیر شده بود. این ابزار پوشیدنی توسط پسرش در کریسمس به او هدیه داده شد تا بتواند تمرینات خود را پیگیری کند و خانواده نمی‌دانستند که دارای ویژگی تشخیص سقوط است که اگر کاربر بالای ۶۵ سال سن داشته باشد، به طور پیش‌فرض فعال است.

تاکنون، ویژگی های اپل واچ در زمینه تشخیص سقوط نشان داده که یک قهرمان نجات بخش است

Apple Watch fall detection is off by default if you're younger - Apple Watch saves an elderly woman's life and leads her to get a cancer diagnosis early

ویژگی های اپل واچ از جمله تشخیص سقوط به طور پیش‌فرض اگر جوان‌تر هستید خاموش است. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، این تصادف اخیر اولین باری نیست که در مورد نجات جان به وسیله ساعت اپل و به ویژه ویژگی تشخیص سقوط آن می‌شنویم. اما این تنها ویژگی در پوشیدنی نیست که به مردم کمک کرده است. اخیرا مورد مشابه دیگری را گزارش کردیم که در آن اپل واچ توانست علائم یک بیماری را ماه‌ها قبل از تشخیص واقعی تشخیص دهد.

ماه گذشته، لورن، کاربر TikTok از مردم خواست به خاطر اتفاقی که برای او افتاده است، اعلان‌ها را در ساعت‌های اپل روشن کنند. او اظهار داشت که اگر فقط نوتیفیکیشن‌ها را روشن می‌کرد، زمانی که کاهش ناگهانی سلامتی او در نمودارهای اپل واچ ظاهر می‌شد به او هشدار داده می‌شد.

او در نهایت به بیماری تیروئید مبتلا شد، اما نه قبل از اینکه علائمی مانند خستگی، تحریک پذیری، حساسیت به گرما، افزایش وزن و خشکی پوست را داشته باشد که باعث شد به دنبال مراقبت های پزشکی و دریافت پاسخ باشد. ظاهرا اپل واچ قادر به تشخیص تغییرات در ضربان قلب و کاهش مصرف اکسیژن او بود و به همراه سایر مشکلات سلامتی که داشت، می‌توانست به تشخیص زودهنگام او قبل از شدید شدن علائم منجر شود.

Apple Watch Series 7 review: There's no better smartwatch

البته همانطور که احتمالا می‌دانید، اپل واچ قطعا یک لوازم جانبی پزشکی نیست و نمی‌توانید روی آن حساب کنید تا در صورت بیماری به شما هشدار دهد. این موضوع می‌تواند بیشتر برای افرادی مانند خانم هاکنورث مفید باشد. در چند ماه گذشته، داستان‌های دیگری درباره ویژگی های اپل واچ که به مردم کمک می‌کند نیز در سرفصل اخبار بوده است. اکثر آنها، همانطور که در بالا گفتیم، از ویژگی تشخیص سقوط هستند که کار خود را انجام می‌دهد.

یکی از این نمونه‌ها یک زن تگزاسی است که در هتلش سقوط کرد و از هوش رفت، سپس این ویژگی های اپل واچ با خدمات اورژانس تماس گرفت. بار دیگر اپل واچ یک مرد ۷۸ ساله را از سقوط خطرناک نجات داد.

اگر ۶۵ سال به بالا دارید، ویژگی تشخیص سقوط در اپل واچ شما باید به طور پیش فرض روشن باشد. اگر جوان‌تر هستید، می‌توانید آن را از برنامه اپل واچ در iPhone > My Watch > Emergency SOS > Turn Fall Detection on روشن کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید