اپل واچ هوشمند با تشخیص توموری نادر، به نجات جان کاربر کمک کرد!

اپل واچ هوشمند با تشخیص توموری نادر، به نجات جان کاربر کمک کرد! طبق اخبار جدید، اپل واچ هوشمند، جان یک کایاک سوار سرگردان و یک زن گرفتار در رودخانه‌ یخی را نجات داده است و هم اکنون، گزارش دیگری هم منتشر شده که نشان می‌دهد، ساعت هوشمند با شناسایی یک تومور نادر جان فردی دیگر را نجات داده است.

نقش اپل واچ هوشمند برای نجات جان کاربر

اپل واچ هوشمندطبق گزارش CBS بوستون، اپل واچ هوشمند غول کوپرتینویی به یافتن یک تومور نادر کمک کرده که در واقع این تومور به طور بالقوه می‌توانست برای کاربر کشنده باشد. کیم دورکی، یک زن ۶۷ ساله، پس از اینکه اپل واچ هوشمند بارها به او هشدار داد، برای برداشتن تومور کشنده تحت عمل جراحی قرار گرفت. این هشدارها به او اطلاع دادند که قلب او دچار فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) شده است و این اساساً به این معنی است که قلب کاربر ضربان قلب نامنظم داشته است.

بنابراین کیم دورکی پس از دریافت اعلان‌ها برای سه شب متوالی، به بیمارستانی در نزدیکی خانه‌ی خود مراجعه کرد. او به خودش گفت: “میدونی چیه، به اورژانس برو و اگر به تو گفتند که جای نگرانی نیست، ساعت را دور انداز» پس از آزمایش‌ها، پزشکان یک میکسوم را پیدا کردند که یک تومور نادر با رشد سریع است که می‌تواند جریان خون به گوش را محدود کرده و باعث سکته شود.

اپل واچ هوشمند

پس از تکمیل تشخیص، دورکی به مدت بیش از ۵ ساعت تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت تا توموری به اندازه ۴ سانتی‌متر برداشته شود. درست کم‌تر از دو هفته، او آماده ترخیص از بیمارستان بود و وقتی پزشکان از او پرسیدند که از کجا می‌دانست AFib دارد، کیم به سادگی به آن‌ها گفت که «ساعتم به من گفت» و در ادامه پزشکان گفتند که اگر ساعت اپل به او هشدار نمی‌داد، کیم قطعاً تاکنون مرده بود.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید