ساعت هوشمند Apple Watch 2024 و ابزار اندازه گیری فشارخون

ساعت هوشمند Apple Watch سال 2024 به ابزار اندازه گیری فشارخون مجهز می شود

خانواده Galaxy Watch4 سامسونگ در حال حاضر دارای یک قابلیت اندازه‌گیری فشار خون هستند، اما اپل تاکنون چنین ویژگی را به کار نگرفته است و نمی‌دانیم چه زمانی باید شاهد آن باشیم. بر اساس گزارش جدید مارک گورمن از بلومبرگ، این شرکت ممکن است  Apple Watch 2024 به ابزار اندازه‌گیری فشارخون مجهز شود.

گفته شده اپل در استفاده چنین قابلیتی با مشکل رو به رو شده و قرار نیست تا سال ۲۰۲۴ شاهد آن باشیم. تیم اپل سخت در حال حل مشکلات به وجود آمده هستند و مشخص نیست محصول نهایی را چه زمانی مورد استفاده قرار خواهند داد، هرچند شایعات به Apple Watch 2024 اشاره دارد.

تجهیز ساعت هوشمند Apple Watch 2024 به قابلیت اندازه گیری فشارخون

ساعت هوشمند Apple Watch سال 2024 به ابزار اندازه گیری فشارخون مجهز می شود

طبق گزارش‌ها، اپل می‌خواهد راه خود را با اندازه‌گیری فشار خون ادامه دهد و اندازه‌گیری سیستولیک و دیاستولیک خاصی به کار نگیرد، در مقابل فقط به کاربران اپل واچ هشدار می‌دهد که ممکن است فشار خون بالا داشته باشند. این ویژگی نسبت به محصول سامسونگ پیشرفتگی کمتری داشته، اما نیاز به کالیبراسیون ماهانه با یک نظارت سنتی دارد، در حالی که اپل می‌خواهد یک راه حل جداگانه برای Apple Watch 2024 را به کار گیرد.

اپل همچنین تیم‌هایی دارد که روی افزودن نظارت غیرتهاجمی قند خون به پوشیدنی‌های خود کار می‌کنند، اما گفته می‌شود که این ویژگی «چند سال دیگر» مورد استفاده قرار می‌گیرد و هنوز در مرحله آزمایش است. در همین حال، اپل قصد دارد پشتیبانی از سنجش قندخون شخص ثالث را در Apple Watch 2024 بهبود بخشد.

قبل از به کارگیری ابزار پایش فشار خون، برنامه Health برای آیفون به‌روزرسانی‌ای دریافت می‌کند که قابلیت ردیابی خواب گسترده، مدیریت دارو و ویژگی‌های جدید سلامت زنانه را اضافه می‌کند. بخش مدیریت پزشکی به شما امکان می‌دهد تا سرساعت داروهای خود را مصرف کنید و به نوعی یادآوری انجام می‌دهد.

برورزسانی watchOS 8.4

همچنین ممکن است سنسور دمای بدن در اپل واچ امسال به کار گرفته نشود. این ویژگی ابتدا یک قابلیت ابتدایی خواهد بود و سپس در صورت موفق شدن به صورت گسترده مورد استفاده خواهد بود. ویژگی تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی نیز با محاسبه «بار» یا تعداد دفعاتی که یک فرد در یک دوره معین در حالت فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارد، بهبود می‌یابد. این ویژگی ظاهراً پاییز امسال در watchOS 9 ارائه می‌شود.

گذشته از آن در watchOS 9 حالت کم مصرفی وجود دارد که به ساعت هوشمند اجازه می‌دهد مجموعه محدودی از برنامه‌ها و ویژگی‌ها را در حالی که باتری کمتری مصرف می‌کند، اجرا نماید. انتظار می‌رود “بسیاری از” ویژگی‌های داخلی نیز به روز شوند و تجربه کاربری بهتری رقم خواهد خورد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید