تعداد کاربران اپل تی وی پلاس بیشتر از ۴۰ میلیون است، اما نصف آن‌ها پول می‌دهند!

سرویس استریم اپل تی وی پلاسطبق اعلام رسمی، اپل تی وی پلاس (Apple TV Plus)، سرویس استریم اختصاصی شرکت اپل که برای پخش سریال‌ها و فیلم‌ها در اختیار کاربران گذاشته شده است، حال تعداد کاربرانی بیش از ۴۰ میلیون دارد. با این حال، تنها نیمی از این کاربران در حال پرداخت مبلغ مورد نظر برای حق عضویت هستند!

به نقل از iMore، تقریبا پس از شروع سال میلادی ۲۰۲۱ بود که بالاخره تعداد اصلی اعضای اپل تی وی پلاس اعلام شد و متوجه شدیم که ظاهرا ۴۰ میلیون کاربر از این سرویس استفاده می‌کنند. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که این گزارش چندان مبنا دقیقی نداشت و تا اوایل تابستان طول کشید تا آنالیزورها به صورت دقیق و رسمی تایید کنند که تعداد ۴۰ میلیون نفر در این سرویس فعالیت می‌کند. این در حالی است که حتی پس از تایید تعداد کاربران و مشخص شدن حقیقت، حال گزارش دیگری منتشر شده که ضمن تایید این مسئله، جزئیات دیگری را به آن اضافه می‌کند.

گزارش جدید از اپل تی وی پلاس

Apple is shortening new free TV Plus trials from a year to three months  starting July 1st - The Verge

طبق جدیدترین اعلام آنالیزورهای شرکت اپل، به نظر می‌رسد که تعداد کاربران فعال در سرویس اپل تی وی پلاس همه حقیقی هستند و اکانت تقلبی یا غیر فعال در تعداد بسیار پایینی بین آن‌ها وجود دارد. با این حال، نیمی از این کاربران هنوز هیچ پولی را برای مشاهده سریال‌های مورد علاقه خود پرداخت نکرده‌اند! این یعنی نصف جمعیت حاضر در سرویس پخش فیلم و سریال اپل هم‌اکنون در حال گذراندن دوره رایگان خود هستند و هنوز تصمیم نگرفته‌اند تا از جیب برای تماشای ویدیوها مایه بگذارند.

جدای از این موضوع نیز یکی از نقطه ضعف‌های کلی Apple TV در مجموع نداشتن تبلیغات کامل و جامع از سوی اپل است. بسیاری از بازیگران محبوب و ستارگان هالیوود در مصاحبه‌های خود اظهار کرده‌اند که اپل برای سرویس استریم فیلم و سریال خود چندان روی جذب مشتری کار نمی‌کند و تبلیغات انجام شده از آثار حاضر در آن به شدت پایین هستند. با این وجود، حال اعلام شده که ظاهرا اپل برای این کار هم روشی تازه را در پیش گرفته و حدودا ۵۰۰ میلیون دلار را در سال جاری و آینده خرج فراهم کردن تبلیغات لازمه خواهد کرد.

Your free year of Apple TV Plus may have been extended

لازم به ذکر است که اپل برای گسترش توسعه سرویس استریم اپل تی وی پلاس حتی حاضر شده تا اجرای آن روی گوشی‌های اندرویدی و همچنین تلویزیون‌های اندروید را هم برای کاربران فراهم کند. کاری که در افزایش تعداد کاربر بی‌تاثیر نیست!

یک دیدگاه

  1. واقعا این سرویس اپل تیوی داره داره غول میشه . خیلی از پلتفرم های پخش فیلم و سریال های روز دنیا چندین سال زودتر کارشون رو شروع کردن ولی به این سرعت نتونستن پیشرفت کنن .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید