کارکنان +Apple TV دست به اعتصاب خواهند زد!

+Apple TVکمپانی اپل گفته است اگه در ۱ ژوئیه(۱۰ تیر) تعداد مشترکان +Apple TV کمتر از ۲۰میلیون باشد، حقوق کمتری به کارکنان می‌پردازد. به همین دلیل قرار است این کارکنان، دست به اعتصاب بزنند.

اتحادیه IATSE، نماینده افرادی است که در پشت صحنه‌ی صنعت تلویزیون و فیلم کار می‌کنند و شامل کسانی می‌شود که طراحی صحنه و تعمیرات دوربین‌های فیلم برداری را انجام می‌دهند و اکنون نماینده کارکنان +Apple TV است.

جزئیات کامل اعتصاب کارکنان +Apple TV

هزینه‌ی اشتراک +Apple TV که در پاییز ۲۰۱۹ راه اندازی شد، پس از یک دوره آزمایشی رایگان هفت روزه، ۴.۹۹ دلار در ماه است و همچنین در صورت خرید دستگاه اپل، دریافت خدمات  به مدت سه ماه رایگان است.

اپل هرگز تعداد نفرات مشترکانی که برای +TV ثبت نام کرده‌اند، فاش نکرده است. با این وجود، طبق گزارش CNBC ، اپل به ‌IATSE (اتحادیه بین المللی کارکنان صحنه تئاتر) گفت:

کمتر از ۲۰ میلیون مشترک+ TV در ایالات متحده و کانادا دارد و به کارکنانی که در آمریکای شمالی کار می‌کنند دستمزد کمتری نسبت به کسانی که کار مشابهی را در مناطقی با مشترکین بیشتر انجام می‌دهند، پرداخت می‌کند.

+Apple TVبنابراین با این حساب، اپل به این کارکنان کمتر از مبلغ دریافتی کارکنان انجام‌دهنده مشاغل مشابه برای Netflix (۲۰۹ میلیون مشترک تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ ) و +Disney ( ۱۱۶ میلیون مشترک در همان سه ماهه) دریافت کرده‌اند ، پرداخت کرد. گفته می‌شود که اعضای اتحادیه در حال اعتصاب هستند زیرا بزرگ‌ترین شرکت در جهان دستمزد خود را با نرخ‌های کمتری نسبت به سایر شرکت‌هایی که به اندازه اپل اعتبار ندارند پرداخت می‌کند.

موفقیت جیسون سوداکیس در نقش تد لاسو در +Apple TV

هفته گذشته +Apple TV اولین سرویس پخش بود که تنها در دومین سال پیاپی، جایزه Emmy را در رده برنامه‌ی تلویزیونی دریافت کرد.

+Apple TV
تد لاسو در رویداد تلویزیونی هفته گذشته چهار جایزه Emmy، از جمله برترین سریال‌های کمدی، بازیگر برجسته در یک سریال کمدی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در یک سریال کمدی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن در یک سریال کمدی را از آن خود کرد.

جیسون سوداکیس برای بازی در نقش تد (مربی فوتبال) در نسخه‌ی اصلی +Apple TV ، برنده جایزه Emmy شد. محتوای این نمایش درباره مربی فوتبال کالج ایالات متحده است که موفق به کسب عنوان Division II NCAA شده است و این مربی بعداً برای مربیگری یک تیم فوتبال انگلیسی استخدام می‌شود، هرچند که او چیزی در مورد این ورزش نمی‌داند.

+Apple TVبا این حال، اگر پخش نمایش منجر به افزایش تعداد اشتراک شود، اپل در نهایت مجبور به پرداخت حقوق بیشتری به کارکنان پشت صحنه خود می‌شود.

مدیران اتحادیه IATSE می‌گویند:

شرکت‌هایی که در جهت تولید محتوا فعالیت می‌کنند، باید میزان حقوق دریافتی کارکنان خود نزدیک به کار بر روی تولیدات تلویزیونی سنتی و فیلم‌هایی که برای نمایش در سینما ساخته می‌شوند،باشد.

اتحادیه IATSE طرحی را برای اعتصاب به اجرا گذاشته است و در اول اکتبر ( ۹ مهر )، ۱۵۰‌ هزار رأی که ​​به دنبال مجوز اعتصاب هستند، منتشر می‌شود.

از جمله مسائلی که IATSE می‌خواهد حل کند، تفاوت دستمزد کسانی است که روی تولیدات خاصی کار می‌کنند. زیرا تولیداتی که برای پخش در نظر گرفته می‌شوند، دارای شرایط کار سختی هستند که نسبت به نمایش‌های تلویزیونی سنتی و فیلم‌هایی با نمایش‌های تئاتری بسیار سنگین‌تر است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید