اپل با Face ID زیر نمایشگر در سال 2023

Face ID زیر نمایشگر

به گفته تحلیلگر سرشناس Ming-Chi Kuo، اپل قصد دارد با استفاده از آیفون‌های 2023 خود، یک سیستم Face ID زیر نمایشگر ایجاد کند.

در یادداشت سرمایه‌گذاران که توسط Kuo عنوان‌شده MacRumors می‌گوید که سیستم Face ID زیر نمایشگر در کنار لنز تله فوتو پریسکوپ جدید در سال 2023 آغاز به کار خواهد کرد. اپل قرار است در طراحی ظاهری گوشی‌های 2022 خود نیز تغییراتی ایجاد کند.

Face ID زیر نمایشگر چیست؟

از زمان آغاز به کار آیفون X، ناچ عمدتا در خدمت سیستم دوربین TrueDepth است که Face ID را امکان پذیر می‌کند. در حالی که گفته می‌شود اپل در حال برنامه‌ریزی یک بریدگی کوچکتر برای آیفون های 2021 است، احتمالاً اگر این غول فناوری بتواند سیستم تشخیص چهره را در زیر نمایشگر قرار دهد، نیاز به این بخش را به طور کامل برطرف می‌کند.

کوو قبلا گفته بود که حداقل یک مدل رده بالای iPhone در سال 2023 از یک اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر بدون بریدگی و یک نمایشگر تمام صفحه برخوردار است. کوو در یادداشت امروز در مورد اینکه آیا اپل سیستم Touch ID زیر نمایشگر و Face ID ارائه می‌دهد و یا این فناوری زیر نمایشگر منحصر به آیفون‌های رده بالاتر است، هیچ نکته خاصی را ارائه نمی‌دهد.

به طور گسترده‌ای شایعه شده که اپل یک اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر، احتمالاً برای آیفون 13 به کار می‌گیرد. با این حال، این اولین بار است که از وجود یک سیستم Face ID زیر نمایشگر می‌شنویم. با توجه به اینکه سیستم دوربین TrueDepth باید قادر به خواندن و تشخیص چهره‌ها از طریق پیکسل‌های صفحه نمایش، بدون تحریف یا تداخل در محتوا باشد، از منظر فناوری، دستیابی به سیستم تشخیص چهره در زیر نمایشگر به ابزار پیشرفته‌تری نیاز دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید