اپل، پرفروش ترین برند تلفن های هوشمند 5G

اپل

گزارش جدید Canalys نشان می‌دهد که غول بزرگ کره جنوبی، سامسونگ توانسته در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱، جایگاه برتر را در بازار تلفن های هوشمند بدست آورد و از اپل سبقت بگیرد.

اما درباره‌ی تلفن‌های هوشمند 5G داستان به صورت دیگری رقم می‌خورد، گزارش‌های دیگری که از via Korean Times منتشر شده است، بیان دارد که سامسونگ دیگر فروشنده برتر گوشی های 5G نیست بلکه با میزان فروش بیشتر در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ تاج پادشاهی به اپل تعلق میگیرد.

سری آیفون ۱۲ اپل اولین گوشی‌های هوشمندی بودند که از 5G پشتیبانی می‌کردند و در اکتبر سال گذشته از آن‌‌ها رونمایی شد، تقاضا زیادی هم داشتند، پس تعجبی ندارد که در حال حاضر بیشترین فروش این گوشی ها برای اپل باشد.

آنچه باعث تعجب می‌شود این است که سامسونگ در فروش این گوشی‌ها به جایگاه چهارم رسیده و سهم آن از بازار گوشی های 5G از ۳۴.۶ درصد به ۱۲.۷ درصد کاهش پیدا کرده‌است در حالیکه اپل با فروش ۱۷ میلیون نسخه در مدت زمان مشابه به میزان ۱۵٪ رشد داشته‌است.

از طرف دیگر با فروش ۴۰.۴ میلیون آیفون 5G در سه ماهه اول ۲۰۲۱ توانسته است ۳۰.۲ در صد از بازار فروش این گوشی ها را به خود اختصاص دهد. نکته قابل توجه این است که این سه ماه، برای فروش تمامی مدل های جدید اپل، سه ماهه اول بوده‌است.

 

بازار برند‌های دیگر در فروش گوشی های 5G

اپل، پرفروش ترین برند تلفن های هوشمند 5G - vivo mobile phones logo 6C28635F1B seeklogo.com اپل، پرفروش ترین برند تلفن های هوشمند 5G - Xiaomi logoاپل، پرفروش ترین برند تلفن های هوشمند 5G - OPPO Logo wiki

با خروج آرام هوآوی از دور این رقابت‌ها، ورود به این بخش از بازار برای دیگر سازندگان گوشی های چینی راحت‌تر شد به طوریکه اوپو سهم بازار خود را دوبرابر کرده‌است و با کسب ۲۱.۵ میلیون فروش گوشی های 5G توانسته ۱۶٪ از سهم بازار را در دست گیرد.

ویوو در جایگاه سوم به چشم می خورد و با رشد بسیار‌زیاد ۶۴۸ درصدی با گذشت مدت مشابه با سایر برندها، ۱۹.۴ میلیون فروش داشته‌است. در این بین شیائومی در رتبه پنجم با ۵۶۴ درصد رشد سالانه و فروش ۱۶.۶ میلیون گوشی، قرار دارد.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید