اپل قرار است از سامسونگ، بزرگترین خریدار نمایشگرهای AMOLED در سال ۲۰۲۱پیشی بگیرد

نمایشگرهای AMOLEDاپل قرار است در اواخر سال جاری و پس از انتشار آیفون ۱۳، با عنوان بزرگترین خریدار نمایشگرهای AMOLED برای گوشی‌های هوشمند از سامسونگ پیشی بگیرد. طبق گزارشی جدید DigiTimes ، نمایشگرهای انعطاف پذیر AMOLED در آیفون‌ها را به ۸۰ درصد می‌رسد.

اپل نمایشگرهای AMOLED انعطاف پذیر را برای کل آیفون ۱۲ به کار گرفته و انتظار می‌رود این کار را برای آیفون‌های ۲۰۲۱ نیز ادامه دهد. طبق گزارش امروز، که به ارقام برآورد شده از شرکت تحقیقاتی Omdia استناد می‌کند، انتظار می‌رود اپل امسال ۱۶۹ میلیون صفحه نمایش برای آیفون خریداری کند، در حالی که سفارش سال گذشته ۱۱۴.۵ میلیون بود.
منابع ذکر شده برآورد Omdia حاکی از آن است که انتظار می‌رود اپل پنل‌های AMOLED خود را در سال ۲۰۲۱ از ۱۱۴.۵ میلیون در سال ۲۰۲۰ به ۱۶۹ میلیون قطعه برای گوشی‌های آیفون افزایش دهد، در حالی که تخمین زده می‌شود خریدهای مربوط به سامسونگ از ۱۵۲.۳ میلیون به ۱۵۷ میلیون قطعه برسد.

پیش بینی می‌شود سامسونگ دیسپلی بزرگترین تامین کننده نمایشگرهای AMOLED برای آیفون‌ها در سال ۲۰۲۱ باقی بماند و ۱۱۰ میلیون قطعه تخمین زده شود، در حالی که LG Display حدود ۵۰ میلیون و BOE حدود ۹ میلیون قطعه دارد.

در کنار نمایشگرهای AMOLED برای خط آیفون ۱۳، مدل‌های رده بالاتر مانند Pro و Pro Max ، از فناوری LTPO backpanel برخوردار هستند. پانل‌های LTPO نه تنها به کاهش مصرف انرژی برای صفحه نمایش کمک می‌کنند، بلکه می‌تواند از نمایشگر همیشه روشن آیفون نیز پشتیبانی کند، و امکان تازه سازی بالاتری را نیز فراهم می‌کند.

مدت هاست که شایعه شده که اپل نرخ تازه سازی ProMotion 120Hz را در آیفون خود قرار داده‌است. با این حال، هنوز صحت هیچ یک از شایعات ثابت نشده‌است. گفته می‌شود که اپل نزدیک به پذیرش فناوری LTPO برای 2020 iphone بود، اما احتمالا تصمیم گرفت در عوض بر روی معرفی 5G در آیفون به عنوان نقطه اصلی فروش تمرکز کند. با ‌آیفون ۱۳، اپل اکنون به طور گسترده ای فناوری نمایش LTOP با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز را به نمایش خواهدگذاشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید