تأیید نهایی بر عدم حذف دکمه‌های فیزیکی آیفون 15 پرو

در چند ماه اخیر حرف‌های بسیاری در مورد حذف دکمه‌های فیزیکی آیفون 15 پرو زده شده است. برخی از شایعات حذف این دکمه‌ها را تأیید می‌کنند، در حالی که برخی دیگر این تغییر را غیرمنطقی می‌دانند. بر اساس اطلاعات جدیدی که منتشر شده است، ظاهر شاهد حذف این دکمه‌ها در آیفون 15 پرو نخواهیم بود.

اطلاعات جدید در مورد دکمه‌های فیزیکی آیفون 15 پرو

منابع مختلفی بیان کرده‌اند که اپل پروژه مربوط به حذف دکمه‌های فیزیکی آیفون 15 پرو را به طور کامل لغو کرده است و قصد دارد در آیفون 15 پرو دوباره از همان دکمه‌‌های فیزیکی خاصی استفاده کند که همه ما با آن‌ها آشنا هستیم.

یک تأمین‌کننده خاص قطعات اپل با نام Cirrus Logic عنوان کرده است که اپل دیگر قصدی برای به کارگیری دکمه‌های غیرفیزیکی ندارد. در یک نامه محرمانه که توسط این تأمین‌کننده انتشار یافته است بیان شده که اپل نیازی به قطعه HMS ندارد.

قطعه HMS مخفف عبارت High performance mixed signal است و به تپتیک انجین موجود در آیفون اشاره دارد. اگر خبر حذف دکمه‌های فیزیکی آیفون 15 پرو صحت داشت، اپل باید به جای یک HMS، دو عدد HMS را سفارش می‌داد. ظاهراً تأمین‌کننده مدنظر ما قرار بوده است 78 درصد از درآمد سال 2022 خود را به کمک ساخت این قطعه خاص برای اپل به دست بیاورد.

سایر اطلاعات

مینگ چی کو، یکی دیگر از تحلیل‌گران اپل نیز بیان می‌دارد که آیفون 15 پرو با همان دکمه‌های فیزیکی قدیمی ارائه خواهد شد. دلیل این امر نیز عدم حل مشکلات مکانیکی موجود در این دکمه‌ها بوده است.

در حالی که احتمالا‌ً‌ شاهد همان دکمه‌های صدای قدیمی در طراحی آیفون جدید خواهیم بود، اما این انتظار می‌رود که دکمه خاصی به نام اکشن باتون در این گوشی تعبیه شود. ظاهراً می‌توان این دکمه را به یک عملکرد ویژه اختصاص داد. این همان دکمه‌ای محسوب می‌شود که در اپل واچ اولترا نیز شاهد آن بودیم.

اپل هنوز ایده کنار گذاشتن کل دکمه‌‌های فیزیکی آیفون را به طور کامل لغو نکرده است، اما نباید انتظار چنین کاری را در طراحی آیفون 15 پرو داشته باشیم. این طور به نرسد می‌رسد که برای استفاده از این قابلیت باید تا رسیدن آیفون 16 پرو صبر کنیم.

دکمه‌های فیزیکی آیفون 15 پرو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید