تشخیص بیماری اوتیسم در کودکی با دوربین سلفی آیفون

بیماری اوتیسم در کودکیبر اساس گزارش جدید وال استریت ژورنال، اپل در حال تحقیق روی روش‌هایی برای استفاده از دوربین‌ سلفی آیفون برای تشخیص بیماری اوتیسم درکودکان است و هدف آن استفاده از داده‌های دوربین برای مشاهده رفتار کودک است که می‌تواند برای تشخیص زود هنگام مورد استفاده قرار گیرد.

چگونگی تشخیص بیماری اوتیسم در کودکی با استفاده از داده‌های دوربین اپل

بر اساس این گزارش که بازتاب تلاش‌های قبلی است، اعلام شده که اپل می‌خواهد از این داده‌های جمع‌آوری شده، برای ایجاد راه‌کاری استفاده کند تا از دوربین سلفی آیفون برای ردیابی حالات اجزای صورت کودک و مشاهده نحوه تمرکز کودکان خردسال، چگونگی حرکت آنها به جلو و عقب و سایر رفتارها و اقدامات کودکان کمک بگیرد. بنابراین از این ویژگی به عنوان علائم بالقوه برای تشخیص بیماری اوتیسم در کودکی استفاده کند.

اپل سومین مشارکت تحقیقاتی مرتبط با مغز را با دانشگاه دوک دارد که جزییات آن را  فاش نکرده است. با توجه به اسناد و افرادی که با این کار آشنا هستند، هدف آن ایجاد یک الگوریتم برای کمک به تشخیص بیماری اوتیسم در کودکی است. 

بیماری اوتیسم در کودکی Biogen یک شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی است که قبلا اعلام کرده بود که با اپل همکاری می‌کند تا با استفاده داده‌های iPhone و Apple Watch متوجه کاهش شناختی (آلزایمر) کاربران یا علائم بالقوه افسردگی شود.

با احتساب آن و کارهای اولیه اپل در تشخیص بیماری اوتیسم در کودکی، این داده‌های دریافتی از دوربین اپل ممکن است برخی اوقات نشان‌دهنده بیماری اوتیسم در کاربر نشود و دچار خطا شده باشد، اما خاطر نشان می‌کند که اپل قبل از انتشار مجموعه‌ای از ویژگی‌های مرتبط در Apple Watch، روی مطالعات متعدد متمرکز بر قلب سرمایه‌گذاری کرده بود.

بیماری اوتیسم در کودکی این گزارش اشاره می‌کند که به عنوان بخشی از حریم خصوصی اپل، این شرکت در نهایت قصد دارد هرگونه الگوریتم، از جمله الگوریتم های تشخیص زودهنگام اوتیسم دوران کودکی بدون نیاز به ارسال داده‌های جمع‌آوری شده به ابر ذخیره‌سازی برای پردازش، به صورت محلی در دستگاه کاربر اجرا کند.

طبق این گزارش تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است ، اما مدیران اپل به صورت کاملا جدی بر روی این تحقیق کار می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید