اپل iOS 15.2 بتا را با بهبودهایی در امنیت و اعلانات منتشر کرد

 

اپل iOS 15.2 بتا را با بهبودهایی در امنیت و اعلانات منتشر کرد - iOS 15مدت کوتاهی پس از معرفی iOS 15.1 و iPadOS 15.1 برای دستگاه‌های سازگار، اپل اکنون iOS 15.2 بتا را برای آزمایش‌کنندگان و توسعه‌دهندگان منتشر کرد. تمرکز این نسخه آزمایشی روی آن دسته از ویژگی‌هایی است که با انتشار اولیه iOS 15 در دسترس نبودند و اپل وعده انتشار آن‌ها را داده بود.

اپل iOS 15.2 بتا را با بهبودهایی در امنیت و اعلانات منتشر کرد - gsmarena 001 21

فعالیت برنامه‌ها در اپل iOS 15.2 بیشتر تحت کنترل کاربر قرار می‌گیرند

یکی از قابل توجه‌ترین این ویژگی‌ها گزارش وضعیت دسترسی اپلیکیشن‌ها به حریم خصوصی کاربر است که به شما امکان می‌دهد ردیابی کنید که اپلیکیشن‌ها تا چه اندازه به اطلاعات خصوصی شما مانند مکان، تصاویر، میکروفون، مخاطبین و دوربین در هفت روز گذشته دسترسی داشته‌اند. همچنین این قابلیت بررسی می‌کند که برنامه‌ها تا چه حد در پس‌زمینه با حریم خصوصی شما سروکار دارند.

اپل iOS 15.2 بتا را با بهبودهایی در امنیت و اعلانات منتشر کرد - gsmarena 002 21

Emergency SOS یا تماس خودکار اضطراری نیز به‌روزرسانی شده است و می‌توان با فشار دادن همزمان دکمه پاور و دکمه ولوم صدا به مدت ۸ ثانیه(به‌جای ۳ ثانیه قبلی) یک تماس اضطراری برقرار کرد. همچنین می‌توانید این کار را با چند بار فشار دادن سریع دکمه پاور انجام دهید.

iOS 15.2

Notification Summary با ظاهری شیک‌تر

Notification Summary حالا با طراحی جدید و استفاده از نمای کارتی خود جمع و جورتر و زیباتر به نظر می‌رسد.

امنیت در ارتباطات در نسخه آزمایشی iOS 15.2

کدهای iOS 15.2 نشان می‌دهد که Apple برخی ویژگی‌های امنیتی جدید را برای بخش ارتباطات در نظر گرفته است. کنترل پیام‌های رد و بدل شده کودکان در آیفون، آی‌پد و مک از جمله این اقدامات است. در این نسخه امکانی برای والدین فراهم آمده است که برنامه Messages را تحت کنترل داشته باشند و از پیام‌های غیراخلاقی احتمالی ارسال یا دریافت شده باخبر شوند. این ویژگی با استفاده از فرایند یادگیری ماشین کار می‌کند که البته هیچ‌کدام از این اطلاعات به بیرون درز نخواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید