اپل، Mac Pro, Mac mini و MacBook Pro های مبتنی بر M1 را تولید می‌کند

Mac Proاپل در حال آماده سازی Mac های جدیدی است که شامل MacBook Pro ، MacBook Air ، iMac ، Mac mini و Mac Pro جدید می‌شود. این دستگاه‌ها احتمالا دارای پردازنده‌های سریعتر مبتنی بر پردازنده‌های خود اپل، طراحی نو و ویژگی‌های جدیدی هستند.

طبق گزارش جدید بلومبرگ در آینده نه چندان دور اپل آماده ساخت Mac های جدید است. این شرکت مدتی است تولید داخلی سیلیکون را آغاز کرده‌است.

مزایای تازه MacBook با تراشه M1 سریعتر

یکی از محصولات مورد انتظار امسال Apple MacBook Pro با تراشه M1 خواهد بود. گزارش‌ها می‌گوید این شرکت قصد دارد تابستان امسال یک MacBook Pro جدید با اندازه صفحه نمایش ۱۴ و ۱۶ اینچی عرضه کند. گفته می‌شود که ویژگی جدید MacBook Pro شامل شاسی با طراحی تازه و شارژ مغناطیسی MagSafe است. حتی ممکن است که اپل دوباره از پورت HDMI و اسلات کارت SD که در سال ۲۰۱۶ آنها را حذف کرده‌بود، استفاده کند.

نسل بعدی MacBook Pro قرار است نسخه جدیدتری از Apple Silicone را ارائه دهد. در حال حاضر اپل دو تراشه جدید را توسعه  می‌دهد که هر دو شامل ۸ هسته با کارایی بالا و ۲ هسته با ذخیره انرژی هستند. هسته‌های با عملکرد بالا تراشه برای کارهای پیچیده مناسب است در حالی که۲ هسته دیگر از وظیفه مرور وب را به عهده دارند. این تراشه‌ها با ۱۶ یا ۳۲ هسته گرافیکی ارائه می‌شوند.

برخی خصوصیات لپ‌تاپ‌ها نیز تغییر می‌کند

 MacBook Pros
Apple MacBook Pro 2020

پس از بروزرسانی iMac در ماه گذشته، اپل قصد دارد Mac mini جدید را با تراشه M1 معرفی کند. این دستگاه جایگزین بسیار قدرتمندتری برای Mac mini فعلی خواهد بود و با ۴ پورت ارائه می شود.

Mac mini تنها لپ‌تاپی نیست که از تراشه M1 در آن استفاده می‌شود. همچنین اپل در حال کار بر روی دسکتاپ جدید Mac Pro است که طبق گزارش بلومبرگ به احتمال زیاد سال آینده راه اندازی می‌شود. این دسکتاپ قدرتمند دارای پردازنده‌های اپل است که دو برابر یا حتی چهار برابر سریعتر از پردازنده‌های موجود در M1 MacBook Pro خواهند بود.

انتظار می‌رود Mac Pro جدید از مدل قبلی ابعاد کوچکتری داشته باشد. علاوه بر این، یک مدل بزرگتر از مدل iMac 24  که اخیرا راه اندازی شده نیز در حال توسعه است.

اپل سال گذشته MacBook Air جدید را با تراشه M1 روانه بازار کرد. و اکنون این شرکت قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۱ پردازنده بهتری را جایگزین کند. پردازنده جدید تعداد بیشتری هسته گرافیکی (از ۷ یا ۸ هسته به ۹ یا ۱۰ هسته) خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید