پتنت جلوگیری از تصادف اپل؛ قابلیتی در نسل ایرپادز 2

ثبت پتنت جلوگیری از تصادف توسط اپلبا نزدیک شدن به عرضه آیفون ۱۴، اپل باری دیگر به عرصه بازگشته و سروصدایی کرده است. اخیراً، گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد هدفون‌ بی‌سیم AirPods Pro 2، که انتظار می‌رود اواخر امسال عرضه شود، در دنیای فناوری منتشر شده است و به‌تازگی اپل با ثبت پتنت جلوگیری از تصادف، هیجان را در میان خریداران اختصاصی این برند افزایش داده و آتش را بیش از پیش شعله ور کرده است.

شایعه شده است که اپل در حال ارتقای AirPods با ویژگی‌های مرتبط سلامتی مانند نظارت بر ضربان قلب است. با در نظر گرفتن آخرین پتنت اپل، این شرکت همچنین امیدوار است که AirPods به کاربران کمک کند از تصادف در جاده‌ها یا در مناطق ساختمانی پر سر و صدا جلوگیری کنند.

ثبت پتنت جلوگیری از تصادف توسط اپلاپل از یک سیستم صوتی Contextual استناد می‌کند که به طور خودکار صدا را تغییر می‌دهد تا اطمینان حاصل شود کاربران می‌توانند صداهای ضروری اطراف خود مانند آژیرهای اضطراری و بوق خودرو را در مجموعه پتنت‌های ارائه شده توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) بشنوند.

پتنت جلوگیری از تصادف قابلیتی در نسل بعدی ایرپادز

ثبت پتنت جلوگیری از تصادف توسط اپل

سیستم صوتی پس‌زمینه، به‌ویژه می‌تواند جهت و سرعت سفر کاربر را با استفاده از داده‌های GPS و سایر پارامترهای حسگر جمع‌آوری‌شده توسط تلفن همراه کاربر یا Apple Watch تعیین کند و سطح هدفون چپ یا راست منطبق را تغییر دهد. به عنوان مثال، داده‌های GPS نشان می‌دهد که کاربر در نزدیکی یک چهارراه شلوغ است، اما از آنجایی که کاربر AirPods را در هر دو گوش دارد، ممکن است کاربر هنگام عبور از جاده، ترافیک اطراف را تشخیص ندهد.

AirPods در این شرایط سطح را پایین می‌آورد یا احتمالاً پخش را قطع می‌کند و کاربر را از ترافیک آگاه می‌سازد. هنگامی که داده‌ها نشان می‌دهد کاربر در کنار جاده راه می‌رود، AirPods تنها صدای هدفون کنار جاده را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال، اگر جاده‌ای در سمت چپ کاربر باشد، ایرپادز تنها صدای گوشی سمت چپ را تنظیم می‌کند. AirPods تضمین کرده که کاربران می‌توانند با کاهش سطح هدفون، اعلان‌های اضطراری اطراف خود را بشنوند.

همزمان، هنگامی که AirPods و سایر دستگاه‌ها داده‌های خاصی را شناسایی می‌کنند، سیستم ممکن است صدای زنگ هشدار ذخیره‌شده در iPhone یا Apple Watch را پخش کند تا به افراد هشدار دهد که هوشیار باشند. طبق پتنت جلوگیری از تصادف اپل، صدای AirPods را می‌توان در شرایطی که کاربران باید تمرکز کنند، مانند محیط‌های خطرناک، مکان‌های شغلی و امکانات آموزشی، کاهش یا حتی متوقف کرد.

حال باید صبر کرد تا مشخص شود اپل چه برنامه‌ای دارد و آیا پتنت جلوگیری از تصادف عملی می‌شود یا خیر.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید