اپل حق ثبت اختراع جدیدی برای حل اشتباه تایپی در آیفون ثبت می‌کند

حل اشتباه تایپی در آیفون

هنگامی که آیفون اپل برای اولین بار توسط استیو جابز در ژانویه ۲۰۰۷ معرفی شد، سوالی که در ذهن همه نقش بست، این بود که چگونه افراد می‌توانند با استفاده از یک صفحه کلید QWERTY مجازی تایپ کنند. حرکت (RIM)، شرکت تولید کننده گوشی‌های BlackBerry ، احتمالا یکی از شرکت‌هایی بود که بیشتر تحت تأثیر صفحه نمایش لمسی آیفون قرار گرفت. جیم بالسیلی و مایک لازاریدیس، مدیر عامل شرکت RIM در ابتدا حاضر به استفاده از صفحه کلید فیزیکی QWERTY نشدند. این داستان شروع صفحه کلیدهای مجازی و حل اشتباه تایپی در آیفون بود.

بالسیلی در نوامبر ۲۰۰۷، چهار ماه پس از راه اندازی آیفون، گفت که ((اندازه صفحه‌کلید آیفون کاربران واقعی آن را با یک چالش مواجه می‌کند. سعی کنید یک کلید وب را روی صفحه لمسی آیفون تایپ کنید، این یک چالش واقعی است. شما نمی‌توانید آنچه را تایپ می کنید، ببینید.)) در ماه مه سال بعد ، لازاریدیس اظهار داشت: ((جالب‌ترین روند موبایل، صفحه کلیدهای کامل QWERTY است. متاسفم، واقعاً همینطور است.))

در سال ۲۰۰۸، اولین صفحه لمسی بلک بری با نام BlackBerry Storm منتشر شد. این صفحه کلید از یک صفحه کلید مجازی QWERTY استفاده می‌کرد که قرار بود هنگام فشار دادن یک حرف احساس کنید روی یک صفحه کلید واقعی کلیک کرده‌اید. این گوشی احتمالا نیمه کاره‌ترین گوشی هوشمندی باشد که از جعبه خارج شده است. اکثر واحدهای فروخته شده توسط Verizon (به صورت انحصاری) برای تعمیر به BlackBerry برگردانده شدند.

حق ثبت اختراع USPTO برای اپل روش جدید برای حل اشتباه تایپی در آیفون

وقتی از مدیرعامل مایکروسافت، استیو بالمر در مورد واکنش او نسبت به آیفون سوال شد، او درباره قیمت گفت که بدون صفحه کلید فیزیکی QWERTY ، صاحبان مشاغل نمی‌توانند آن را بخرند زیرا نمی‌توانند ایمیل بفرستند. البته که همه ما می‌دانیم حرف او چقدر امروزه غیرواقعی به نظر می‌رسد.

هر چقدر QWERTY مجازی آیفون خوب باشد و اشتباهات تایپی شما را به خوبی برطرف کند (اشتباهات جدیدی ایجاد کند)، همیشه جای پیشرفت دارد. با اختراع روش جدیدی برای حل اشتباه تایپی در آیفون، اپل می‌تواند سرعت تایپ افراد در آیفون را بهبود بخشد. اپل، در حال کار بر روی این موضوع، از طرف اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) حق ثبت اختراع جدیدی با عنوان ((حذف هوشمندانه خطای چاپی)) دریافت کرده‌است.

این حق ثبت اختراع با حذف فقط بخشی از کلمه که غلط املایی دارد، روش جدیدی برای حل اشتباه تایپی در آیفون معرفی می‌کند. این کار به طور خودکار توسط آیفون انجام می‌شود که نشانگر را درست بعد از آخرین حرف صحیح قرار می‌أهد و بقیه کلمه را پاک می‌کند. آیفون دیکشنری داخلی دارد و همچنین قوانین خاصی در مورد زبان انگلیسی به صورت از پیش تعیین شده دارد.

به عنوان مثال، اگر حرف “a” را تایپ کنید، ۹۰٪ احتمال دارد که حرف بعدی بی صدا باشد. اگر اینطور نیست، به احتمال زیاد اشتباه املایی کرده‌اید. اپل می‌گوید که ((این روش در مقایسه با روش فعلی که کلمه را کامل حذف کرده و عوض می‌کند روش کارآمدتری است.))

در این روش جدید، یک رشته از کاراکترها  تجزیه و تحلیل می‌شود و سیستم تشخیص می‌دهد که رشته‌ای از واژه‌های شناخته شده جدا شود. غلطهای نوشتاری در کلمات متداول با این روش موجب حل اشتباه تایپی در آیفون می‌شود.

در این‌باره اپل اعلام کرد: پس از اینکه کاربر توالی نویسه‌ها را وارد کرد، ممکن است خطایی در وسط دنباله نویسه‌ها مشخص شود. در حال حاضر، کاربر می‌تواند از طریق یک عملکرد تصحیح خودکار، توالی کامل کاراکترها را اصلاح کند که گاهی اوقات ناموفق است. کلمات جایگزین در روش قدیمی دقیقا آنچه کاربر در نظر دارد وارد کند را نشان نمی‌دهد. آنچه در این بخش مورد نیاز است روش‌ها و سیستم‌هایی است که به کاربر اجازه می‌دهد نویسه‌های مربوط به یک خطای ورودی را به طور موثر حذف کند و کاراکترهای ورودی را دوباره راه اندازی و ادامه دهد.))

حق ثبت اختراع توسط اپل در تاریخ بیست و هشتم ژوئن ۲۰۱۷ ثبت شده و شماره آن 10،970،481 است. با این حق ثبت اختراع، کاربران آیفون ممکن است بتوانند با صفحه کلید خود ارتباط بهتری برقرار کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید