اشلی جووویک، یکی از مهندسان سابق اپل از این شرکت شکایت کرده است

اشلی جووویکاشلی جووویک، مدیر مهندسی سابق اپل که شکایاتی را مبنی بر آزار و اذیت همکارانش مطرح کرده، گفت که پس از اخراج، این هفته، اخطارهای حق شکایت دریافت کرده است.

اشلی جووویک، یکی از مهندسان سابق اپل

طبق گزارش‌ها، یکی از مدیران مهندسی سابق اپل که ماه گذشته به هیئت روابط کار آمریکا له خاطر آزار و اذیت شکایت کرده بود، توسط اپل اخراج شد. او می‌گوید که در حال حاضر از سوی کالیفرنیا و آژانس‌های حقوق مدنی آمریکا مجوز شکایت از کارفرمای سابقش گرفته شده است.

اشلی جووویک به رسانه‌های خبری از جمله بلومبرگ گفت که پس از ماه‌ها بحث علنی در مورد آزار و اذیت همکاران، مدیران و تیم‌های اداری اپل، از اپل اخراج شد. او در پی شکایات خود در مورد محیط کار خصمانه در تابستان به مرخصی اداری رفت.

Apple fires engineering manager Ashley Gjøvik for allegedly violating company's rules - 9to5Mac

جووویک، یکی از حداقل دو کارمند اپل است که در چند ماه گذشته به دلیل آزار و اذیت و فرهنگ کار به مقامات دولتی شکایت کرده است. اپل که قبلا از بحث در مورد مسائل مربوط به کارکنان خودداری کرده بود، فورا به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

اشلی جووویک در تاریخ ۳۰ اوت در توییتی نوشت: اپل دارای فرهنگ نظارتی، ارعاب و بیگانگی داخلی است.

موافقت اشلی جووویک با شکایت از اپل جدیدترین اخبار مربوط به موجی از فعالیت کارکنان تولیدکننده آیفون در سال جاری است. در چند ماه گذشته، کارکنان دادخواست‌های داخلی و نظرسنجی‌های غیررسمی را منتشر کرده و برنامه‌های اپل را برای بازگشت به کار عقب کشیده و در عوض از شرایط کاری انعطاف پذیرتری حمایت کرده‌اند. کارکنان همچنین از برنامه‌های اپل برای اسکن آیفون، آیپد و رایانه‌های Mac برخی از مشتریان آمریکایی برای تصاویر سوءاستفاده از کودکان انتقاد کرده و نگران هستند که چنین اقدامی منجر به سانسور یا دستگیری در دولت‌های سرکوبگر شود (از آن زمان اپل برنامه‌های خود را به تعویق انداخته است).

Apple manager says she was put on leave for complaining about sexism and a hostile workplace

کارمندان فعلی و سابق اپل به طور فزاینده‌ای به توییتر روی آورده‌اند تا شکایات خود را با هشتگ #AppleToo بیان کنند، تلاشی برای بحث در مورد عناصر سمی فرهنگ کارکنان اپل و ایجاد تغییرات. در یک نامه سرگشاده به تیم کوک مدیرعامل اپل و رهبر ارشد شرکت در هفته گذشته، گروهی از کارکنان از غول فناوری خواستند تا نحوه برخورد با کارگران را بهبود بخشد و به وعده خود برای مشارکت، تنوع و برابری عمل کند.

Apple's senior engineering program manager Ashley Gjovik fired for “allegedly” leaking information | HT Tech

در نامه، گروه خواستار افزایش حریم خصوصی اطلاعات شخصی شد. جبران شفاف و عادلانه؛ ممیزی کلیه روابط شخص ثالث؛ افزایش پاسخگویی در تیم‌های رهبری و منابع انسانی و روشی برای به اشتراک گذاشتن نگرانی‌های گروهی. این نامه همچنین خواستار بررسی مجدد همه گزارش‌های نژادپرستی، تبعیض، سوء استفاده، آزار و اذیت، سرکوب هماهنگ فعالیت‌ها و تلافی در اپل است.

اشلی جووویک توییت کرد که اگرچه در #AppleToo مشارکت ندارد، اما از این تلاش حمایت می‌کند. او همچنین داستان خود را به طور گسترده در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است ، از جمله پست‌های برخی از ایمیل‌ها و مبادلات با جزئیات محیط خصمانه‌ای که به گفته وی تجربه کرده است. او گفت که او نیز امیدوار است که شرکت را پاسخگو باشد.

او روز جمعه در مصاحبه با بلومبرگ گفت: من باید فکر می‌کنم آنها می‌دانند که من این کار را رها نمی‌کنم. من هنوز بسیار متعهد هستم که آنها را در این مورد مسئول بدانم و سعی کنم اوضاع را برای همکارانم و دیگر افراد در محیط‌های کاری بهتر پیش کنم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید