اپل در حال آزمایش یک هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT با عنوان Siri Flounders است

طبق گزارش‌ها، اپل و مهندسان این شرکت در حال پیاده‌سازی یک هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT هستند که احتمالاً به عنوان جایگزینی یا نسخه تقویت شده‌ای برای سیری عمل می‌کند.

نیویورک تایمز در گزارش جدید خود ادعا می‌کند که سیری در سال‌های اخیر و به لطف روشی که خودش در ابتدا ساخته بود، با مشکلاتی مواجه شده است.

ChatGPT

اما با ظهور هوش‌های مصنوعی‌ مانند ChatGPT، تصور می‌شود که این شرکت آماده است تا دوباره برخی چیزها را بررسی کند.

اپل به دنبال پاسخی به ChatGPT

بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری اکنون در حال رقابت برای ارائه پاسخی به ChatGPT هستند. اپل ماه گذشته در دفتر مرکزی خود، اجلاس سالانه .A.I را برگزار کرد. این نشست، یک رویداد داخلی برای کارمندان اپل محسوب می‌شود که در آن در مورد مدل زبان بزرگ و سایر ابزارهای .A.I یاد می‌گیرند. به گفته حاضرین، بسیاری از مهندسان، از جمله اعضای تیم سیری، هر هفته کانسپت‌های جدیدی را درباره تولید زبان آزمایش می‌کنند.

این درحالی است که به گفته یکی از مهندسان سابق اپل، پایگاه داده عبارات و کلمات سیری مانند یک گلوله برفی غول پیکر است و افزودن عبارات جدید به آن ممکن است هفته‌ها طول بکشد. او ادعا می‌کند که افزودن یک ویژگی جستجوی جدید به سیری تقریباً یک سال زمان می‌برد.

Siri

سیری از زمان آیفون ۵ وجود داشته و با وجود اینکه بهبودهایی هم پیدا کرده، اما هنوز به چشم‌انداز داشتن یک دستیار صوتی بزرگتر، آنقدر که در ابتدای ورود سیری، الکسا و گوگل اسیستنت انتظار آن را داشتیم، نزدیک نشده‌ایم. اما اکنون، به نظر می‌رسد اپل آماده است تا با هوش مصنوعی مبتنی بر یک مدل زبانی بزرگ مانند ChatGPT که به استاندارد جدیدی تبدیل شده، در این زمینه به پیشرفت‌های جدیدی دست یابد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید