اپل می‌خواهد یک قابلیت موجود در پیکسل را به دستگاه‌های خود اضافه کند

اپل می‌خواهد یک قابلیت موجود در پیکسل را به دستگاه‌های خود اضافه کندگوگل در برخی از گوشی‌های پیکسلی خود قابلیتی به نام Car Crash Detection( تشخیص تصادف) ایجاد کرده و برای کاربران سری پیکسل ۳ از طریق خط فعلی پیکسل ۶ در دسترس بوده است. وقتی گوشی تشخیص دهد که شما در یک تصادف رانندگی قرار گرفته‌اید، تلفن می‌لرزد و با صدای بلند و روی صفحه از شما می‌پرسد که آیا به کمک نیاز دارید، شما ۶۰ ثانیه فرصت دارید تا پاسخ دهید.

برای تماس با خدمات اضطراری، بگویید «Emergency» یا دکمه Emergency را دو بار فشار دهید. بلندگو به صورت خودکار روشن می‌شود یا می‌توانید با گفتن «Cancel» یا با فشار دادن «I am ok» تماس را لغو کنید. در صورت انتخاب این گزینه تماسی برقرار نخواهد شد.

اپل می‌خواهد یک قابلیت موجود در پیکسل را به دستگاه‌های خود اضافه کند - pixel personal safetyاگر تا ۶۰ ثانیه پاسخ ندهید، بلندگو به طور خودکار روشن می‌شود و تلفن سعی می‌کند با خدمات اضطراری تماس بگیرد و اشاره کند که تصادف خودرویی رخ داده است و محل تقریبی شما را مشخص کند. در حالی که پیام تکرار می‌شود، می‌توانید صحبت کنید. برای متوقف کردن پیام اما ماندن در تماس، روی Cancel ضربه بزنید.

اپل می‌خواهد قابلیت موجود در پیکسل را به دستگاه‌های خود اضافه کند

پیکسلامروز، وال استریت ژورنال گزارش داد که اپل می‌خواهد ویژگی مشابهی را به آیفون اضافه کند. طبق اسنادی که توسط این مجله مشاهده شده است، قابلیت “crash detection” می‌تواند سال آینده به آیفون و اپل واچ اضافه شود. این ویژگی از فناوری حسگر حرکتی مشابه آنچه در اپل واچ به‌کار رفته، استفاده می‌کند و به محض اینکه شخص دارنده اپل واچ به زمین بیافتد، فعال می‌شود.

قابلیت «fall detection» زمانی در اپل واچ تشخیص داده می‌شود که کاربر دچار سقوط شدید شود. اگر مصدوم به اعلان‌های اولیه پاسخ ندهد، ساعت می‌تواند با اورژانس و مخاطبین اضطراری کاربر با موقعیت مکانی صاحب ساعت، تماس بگیرد. اپل همچنین قابلیتی را به iOS 15 اضافه کرده است که میزان ثابت قدم زدن یک دارنده آیفون را اندازه‌گیری می‌کند.

علاوه بر حسگرهایی که در دستگاه‌های اپل تعبیه شده‌اند، تشخیص تصادف به شتاب‌سنج آیفون متکی است. همچنین می‌تواند تعیین کند که آیا گوشی در جهت عمودی یا افقی نگه‌ داشته شده و در صورت نیاز صفحه نمایش را در همان جهت تنظیم می‌کند. برای تشخیص تصادف اتومبیل، حسگرها به دنبال یک جهش ناگهانی در گرانش یا «نیروهای g» هستند. کسانی که با روند توسعه اپل آشنا هستند می‌گویند که این شرکت ممکن است تصمیم بگیرد زمان انتشار این ویژگی را تغییر دهد یا در نهایت آن را به هیچ وجه منتشر نکند.

اپل می‌خواهد یک قابلیت موجود در پیکسل را به دستگاه‌های خود اضافه کند - gsmarena 003 1گزارش امروز می‌گوید که اپل این ویژگی را با تجزیه و تحلیل داده‌های ارسال شده توسط کاربران آیفون و اپل واچ به صورت ناشناس آزمایش کرده است. بیش از ۱۰ میلیون ضربه مشکوک به وسیله نقلیه توسط دستگاه‌های اپل شناسایی شده است که بیش از ۵۰ هزار مورد آن منجر به تماس با ۹۱۱ شده است. اپل از این داده‌ها برای بهبود الگوریتم قابلیت تشخیص تصادف استفاده می‌کند.

مشخص نیست که کاربران ناشناس آیفون و اپل واچ چگونه اطلاعات را به شرکت ارسال می‌کنند. اسنادی که توسط وال استریت ژورنال خوانده شده، به این سوال پاسخ نمی‌دهند.

همانطور که اشاره کردیم، گوگل در حال حاضر ویژگی crash detection را برای تلفن‌های پیکسل خود ارائه می‌دهد و برنامه‌هایی در AppStore وجود دارند که می‌توانند همین کار را با استفاده از هوش مصنوعی و داده‌های موقعیت مکانی انجام دهند. «General Motor’s OnStar unit» یک برنامه مبتنی بر اشتراک داده‌ها ارائه می‌دهد که می‌تواند تصادف رانندگی را تشخیص دهد.

اپل می‌خواهد یک قابلیت موجود در پیکسل را به دستگاه‌های خود اضافه کند - Apple Watch Series 6 Review 005ویژگی fall detection، تنها یکی از چندین ویژگی موجود در اپل واچ است که به دستگاه اجازه می‌دهد تا زندگی افراد را در زمان واقعی نجات دهد. مانیتور ضربان قلب احتمالا شناخته شده‌ترین ویژگی است. سایر کاربردهای مرتبط با سلامت در ساعت شامل الکتروکاردیوگرام (ECG) است که ریتم قلب را به دنبال فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) نظارت می‌کند.

جدیدترین مدل‌های اپل واچ همچنین سطوح اشباع اکسیژن (SpO2) را اندازه‌گیری می‌کنند تا مطمئن شوند که درصد هموگلوبین حامل اکسیژن در خون نسبت به مقدار هموگلوبینی که اکسیژن را در خون کاربر حمل نمی‌کند در محدوده عادی ۹۵-۱۰۰% است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید