اپل در حال حاضر بزرگترین برند گوشی هوشمند در چین است

Apple Events - September 2021 - Apple

به نظر می‌رسد که اپل بالاخره چین را (دوباره) فتح کرده است و بزرگترین برند گوشی هوشمند در چین شده است. بر اساس تحقیقات جدید Counterpoint، برند کوپرتینویی با ۴۶ درصد رشد ماهانه، بالاترین رشد را در بین تمام برندهای گوشی هوشمند در بازار چین داشته است. اپل در اکتبر ۲۰۲۱ از Vivo پیشی گرفت و به بزرگترین OEM گوشی هوشمند و بزرگترین برند گوشی هوشمند در چین تبدیل شده است.

بزرگترین برند گوشی هوشمند در چینتارون پاتاک، مدیر تحقیقات، اظهار داشت: ((اگر کمبودها، مخصوصا برای نسخه‌های پرو نبود، اپل می‌توانست سود بیشتری کسب کند. اما همچنان، اپل زنجیره تامین خود را بهتر از سایر OEM ها مدیریت می‌کند.))

سری آیفون 13 مقصر اصلی این رشد است، زیرا فروش آیفون 13 به تازگی ۴۶ درصد رشد داشته است، در حالی که کل بازار گوشی های هوشمند چین در اکتبر ۲۰۲۱ تنها ۲ درصد افزایش ماهانه داشته است. البته، با نگاه کردن به نمودار، مشخص است که هوآوی سلطه خود را در چین از زمان ممنوعیت تجارت ایالات متحده از دست داده و این دلیل دیگری برای رشد اپل در این کشور است. اپل برای اولین بار از دسامبر ۲۰۱۵ رتبه اول بزرگترین برند گوشی هوشمند در چین را به دست آورده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید