آنچه که از گوشی تاشو Apple انتظار داریم

حدود چند سال است که شایعه عرضه یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش منعطف از سوی شرکت اپل، وجود دارد. اما این موارد فقط در حد شایعه‌اند و عرضه گوشی تاشو اپل توسط هیچ منبعی رسمی تایید نشده است.

ما این موضوع را می‌دانیم که شرکت Apple در حال کار روی صفحه نمایش‌های تاشو بوده اما اطلاعاتی از زمان عرضه و مشخصات این گوشی در دسترس نیست، احتمال می‌رود که این گوشی با نام iPhone Fold یا iPhone Flip عرضه شود.

شرکت اپل بیشتر روی گوشی‌های پرچم‌دار تمرکز کرده و این موضوع زیاد هم عجیب نبود که شاهد عرضه این گوشی در کنار سری آیفون ۱۲ در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ نبودیم. همچنین شایعه‌های دیگری نیز وجود دارند که با توجه به آن‌هااحتمال می‌دهند Apple گوشی تاشو خود را در کنار سری آیفون ۱۳ معرفی خواهد کرد، همان‌طور که در بالا اشاره کردیم فعلا این موضوع در حد شایعه است.

برخی از کاربران بر این باورند که شرکت Apple به زودی یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش منعطف کاملا بینقص را معرفی خواهد کرد و همین موضوع باعث شده است که اپل تا به امروز این گوشی را معرفی نکند. همان‌طور که می‌دانید تعدادی گوشی هوشمند با صفحه نمایش تاشو در بازار وجود دارند، اما همگی دارای یک نقص مشترک بوده و آن هم ضعف نمایشگر است.

گوشی تاشو اپل

نمایشگرهای این گوشی‌ها به علت منعطف بودن و استفاده از پلاستیک به جای شیشه (گلس) بسیار خشپذیر بوده و به راحتی (حتی با ناخن) خط می‌افتند. البته این گوشی‌ها دارای مشکلات دیگری مانند طول عمر باتری نیز می‌باشند و کاربران بر این باورند که اپل برای رفع این مشکلات است که گوشی تاشو خود را معرفی نمی‌کند.

اولین گوشی هوشمند اپل در سال ۲۰۰۷ عرضه شد و از همان سال تا به امروز اپل توانسته است در بازار گوشی‌های هوشمند همیشه جزو بهترین‌ها باشد و این بار قصد دارد تا با عرضه یک گوشی تاشو بار دیگر با شرکت‌های مختلفی مانند سامسونگ، هواوی ودر زمینه صفحه نمایش منعطف رقابت کند.

تاریخ عرضه و قیمت گوشی تاشو Apple

متأسفانه هنوز درباره گوشی تاشو اپل اطلاعات دقیقی در دسترس نیست و نمی‌دانیم که این گوشی در چه تاریخی عرضه خواهد شد. تنها موضوعی که از آن با خبریم این است که اپل این طرح را ثبت اختراع کرده و با توجه به گفته‌های Jon Prosser اپل نمونه اولیه را تولید کرده و در حال بررسی آن است. همچنین او توضیح داد که احتمالا این گوشی در سال جاری عرضه نخواهد شد و در سال آینده شاهد عرضه گوشی تاشو اپل خواهیم بود.

یک منبع دیگر اطلاعاتی درباره زمان عرضه این گجت منتشر کرد و توضیح داد که این گوشی در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد و این احتمال وجود دارد که به علت همه‌گیری ویروس کرونا این گوشی در سال ۲۰۲۴ عرضه شود. احتمال عرضه این دستگاه توسط شرکت اپل در سال ۲۰۲۳ بسیار ضعیف است، زیرا حدود چند سال است که شایعه‌های عرضه گوشی تاشو اپل وجود دارد. برخی دیگر از کاربران بر این باورند که این شرکت در سال‌های آینده از گوشی هوشمند خود با نمایشگر منعطف رونمایی خواهد کرد، زیرا هنوز اطلاعات یا تصاویری از این گوشی از طرف شرکت اپل یا برخی دیگر از منابع رسمی، منتشر نشده است.

اطلاعاتی درباره قیمت این دستگاه در دسترس نیست، اما با توجه به اینکه قیمت گوشی‌های هوشمند شرکت‌های دیگر بیشتر از ۱۰۰۰ دلار است، این احتمال نیز وجود دارد که شما باید بیش از این مقدار برای خرید آن بپردازید. به علاوه انتظار می‌رود که نام این گوشی iPhone Flip باشد و این موضوع اشاره به پتنت مشابه گلکسی زد فلیپ دارد.

شایعه‌های گوشی تاشو اپل

دو شایعه درباره گوشی تاشو اپل وجود دارد؛ اولین شایعه این است که این گوشی از یک صفحه نمایش تاشو واقعی استفاده خواهد کرد و دومین شایعه درباره مجزا بودن صفحه نمایش این گوشی است. چندین طرح در دفاتر ثبت اختراع در فوریه سال ۲۰۱۹ آشکار شده و با توجه به آن‌ها برخی از گوشی‌ها دارای یک صفحه نمایش تاشو با یک لولا در قسمت زیرین خود هستند و برخی دیگر وجود دو لولا برای دو صفحه نمایش در گوشی هوشمند را تایید می‌کنند که به صورت حرف Z قرار گرفته‌اند.

پتنت‌های دیگری در ماه مارس سال ۲۰۲۰ منتشر شده‌اند که با توجه به آن‌ها اپل از یک لولا و دو صفحه نمایش مجزا استفاده خواهد کرد و همچنین حاشیه بین این دو صفحه نمایش تا حد بسیار زیادی کم بوده و امکان تشخیص آن وجود ندارد و این موضوع توسط Jon Prosser در توییتر نیز تایید شده است.

با توجه به این اطلاعات گوشی تاشو اپل در واقع تاشو نیست و فقط دو صفحه نمایش مجزا بوده که توسط یک لولا به هم نزدیک شده و یک صفحه نمایش بزرگ را تشکیل می‌دهند. همچنین انتظار می‌رود که این دستگاه دارای طراحی مشابه گوشی آیفون ۱۱ باشد و اپل از لبه‌های گرد و استیل ضدزنگ استفاده کند. البته تمام این موارد فقط در حد یک طرح اولیه بوده و ممکن است در آینده تغییر کند، به علاوه احتمالا اپل، بریدگی (ناچ) برای قسمت دوربین در صفحه نمایش قرار ندهد و از سنسور تشخیص چهره (Face ID) استفاده کند.

گوشی تاشو اپل

با توجه به تصاویر و اطلاعات بالا اپل در حال ساخت یک گوشی هوشمند تاشو بوده که مشابه گلکسی زد فلیپ سامسونگ خواهد بود. البته پتنت‌های دیگری نیز از این گوشی وجود دارند که با توجه به آن‌ها، گوشی تاشو اپل همانند دستگاه بزرگ‌تری مانند گوشی گلکسی زدفولد ۲ خواهد بود.

یک گزارش درباره تست مقاومت گوشی تاشو اپل وجود دارد و با توجه به آن، اپل تست مقاوم این گوشی را انجام داده است. اما این بدان معنی نیست که به زودی شاهد عرضه این گوشی خواهیم بود، بلکه یک نشانه خوبی است که تایید می‌کند اپل در حال ساخت یک گوشی با صفحه نمایشی منعطف است.

هر آنچه که از گوشی تاشو اپل انتظار داریم

دوربین‌های با کیفیت

گوشی تاشو اپل

همان‌طور که می‌دانید گوشی‌های تاشو بین تبلت و گوشی هوشمند قرار گرفته‌اند و شرکت اپل، هم در گوشی‌ها و هم در آیپدهای خود از با کیفیت‌ترین دوربین‌ها استفاده کرده است. انتظار می‌رود که در گوشی تاشو اپل از دوربین‌های سه گانه آیفون ۱۲ پرو استفاده شود، حتی برخی دیگر بر این باورند که همان‌طور اپل در گوشی iPhone SE 2020 از یک دوربین با کیفیت بیشتر از دوربین iPhone 8 استفاده کرد، در این گوشی نیز از یک دوربین با کیفیت بیشتر از دوربین آیفون ۱۲ پرو استفاده کند.

پشتیبانی از Apple Pencil

گوشی تاشو اپل

یکی از راه‌هایی که اپل می‌تواند از آن استفاده کند و دیگر رقبا را شکست دهد، پشتیبانی از Apple Pencil یا همان قلم هوشمند این شرکت است. همان‌طور که می‌دانید هیچ گوشی تاشویی از قلم هوشمند پشتیبانی نمی‌کند، زیرا دارای صفحه نمایش‌های بسیار خش‌پذیرند و استفاده از قلم هوشمند می‌تواند به نمایشگر آن‌ها آسیب برساند. اکنون شایعه‌هایی درباره گوشی گلکسی فولد ۲ وجود دارد که این گوشی از S-Pen پشتیبانی خواهد کرد، زیرا سامسونگ در گذشته در تبلت Tab S6 و گوشی گلکسی Note 10 از این قلم پشتیبانی کرده و این موضوع باعث افزایش محبوبیت این دستگاه‌ها شده است. با توجه به نحوه اتصال Apple Pencil 2 به جدیدترین آیپدها، منتظریم نحوه اتصال این قلم هوشمند را به گوشی تاشو اپل ببینیم.

طراحی بی‌نظیر

گوشی تاشو اپل

امیدوار هستیم که همانند آیفون‌ها، طراحی بی‌نظیری را از این شرکت ببینیم. این احتمال وجود دارد که به دلیل اینکه این گوشی اولین گوشی تاشو اپل است، دارای مشکلاتی مانند عملکرد ضعیف لولا‌ها باشد. اما ما در گذشته طراحی‌های بی‌نظیری را از این شرکت مشاهده کرده‌ایم که نسخه اولیه هر کدام از آن‌ها دارای مشکلاتی بوده‌اند.

استفاده از سیستم‌عامل iPadOS

گوشی تاشو اپل

هنگامی که سیستم‌عامل iPadOS از سیستم عامل iOS جدا شد، اپل به آیپدها بیش از پیش توجه کرد و این موضوع باعث شد تا آیپدها کاربردی‌تر شوند، همچنین تغییراتی در این سیستم‌عامل به وجود آمده است که تعدادی از آن‌ها را اپل از سیستم‌عامل اندروید تقلید کرده (مانند قابلیت اجرای دو برنامه هم‌زمان) است. به همین دلیل انتظار می‌رود که اپل در گوشی تاشو خود از سیستم‌عامل iPadOS یا سیستم‌عامل جدیدی استفاده کند، زیرا این موضوع می‌تواند بسیار برای کاربران جالب باشد و همچنین باعث افزایش فروش این گجت شود.

استفاده از باتری با ظرفیت بالا

گوشی تاشو اپل

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، یکی از ضعف‌های بزرگ گوشی‌های تاشو، بازدهی پایین باتری بوده اما با این وجود بازدهی باتری گوشی‌هایی مانند Galaxy Fold به عنوان اولین نسل از گوشی‌های تاشو قابل قبول است. اپل این موضوع را می‌داند و باید در گوشی تاشو خود از یک باتری با ظرفیت بالا استفاده کند تا بتواند با گوشی‌های دیگر نیز رقابت کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید