اپل به‌روزرسانی‌های جدید سیستم‌عامل را برای آیفون 5s و مدل‌های قدیمی‌تر ارائه می‌دهد

سیستم‌عاملآیا هنوز از دستگاه یا سیستم‌عامل قدیمی استفاده می‌کنید؟ اگر چنین است، اپل اخیراً یک سری به‌روزرسانی را برای برخی از دستگاه‌های قدیمی منتشر کرده است. این به‌روزرسانی‌ها یک مشکل امنیتی در نسخه‌های iOS 16.3 و macOS Ventura را برطرف می‌کنند و کاربران باید در اسرع وقت آن‌ها را نصب کنند تا از داده‌های خود در برابر هرگونه تهدید احتمالی محافظت کنند.

اپل اخیراً مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها را برای دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌های قدیمی‌تر، از جمله iOS 12.5.7 macOS 11.7.3 و مواردی دیگر منتشر کرده است. این به‌روزرسانی‌ها برای کاربرانی هستند که هنوز از دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند و مشکلات مربوط به iOS 16.3 و macOS Ventura را که اخیراً منتشر شده‌اند، برطرف می‌کنند. یادداشت‌های وصله امنیتی حداقل ۱۴ سیستم‌عامل مختلف تحت تأثیر این مشکل امنیتی را فهرست می‌کنند که قبلاً وصله دریافت کرده‌اند.

نسخه‌های به‌روزرسانی سیستم‌عامل جدید عبارتند از:

  • iOS 12.5.7
  • iOS 15.7.3
  • iPadOS 15.7.3
  • macOS Big Sur 11.7.3
  • macOS Monterey 12.6.3

قدیمی‌ترین دستگاه پشتیبانی شده توسط iOS 12.5.7، آیفون 5s است که در سپتامبر ۲۰۱۳ منتشر شد و قدیمی‌ترین مک‌های پشتیبانی شده توسط macOS Big Sur، مک‌بوک ایر مک پرو و مک‌بوک پرو ۲۰۱۳ هستند. این به‌روزرسانی‌ها برای کاربرانی است که نمی‌توانند به آخرین نسخه آپدیت کنند. کاربران باید این به‌روزرسانی‌ها را در اسرع وقت نصب کنند، زیرا مشکلات امنیتی شناخته شده‌ای را که ممکن است کاربران را در معرض خطر قرار دهد، برطرف می‌کنند.

این به‌روزرسانی‌ها آسیب‌پذیری‌های AppleMobileFileIntegrity curl dcerpc DiskArbitration DriverKit Intel Graphics Driver PackageKit Kernel Mail Exchange و بیشتر Maps Screen Time Weather WebKit و Windows Installer را برطرف می‌کنند. کاربران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پچ و مشاهده شماره CVE به صفحه پشتیبانی به‌روزرسانی اپل مراجعه کنند. کاربرانی که به‌روزرسانی‌های خودکار را فعال کرده‌اند، نیازی به انجام هیچ اقدامی ندارند و به‌روزرسانی‌ها به راحتی نصب می‌شوند. کاربرانی که می‌خواهند به‌روزرسانی‌ها را به صورت دستی نصب کنند، می‌توانند این کار را از طریق راه‌اندازی برنامه با انتخاب General و سپس Software Update انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید