آیفون‌های ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو کلیدهای لمسی به جای کلید فیزیکی دارند!

آیفون ۱۵ پروچند ماهی است که اپل گوشی های سری آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو را وارد بازار کرده است. جانشین این نسل جدید یعنی سری آیفون ۱۵ پرو تقریبا یک سال تا معرفی شدن فاصله دارد، اما شایعات در مورد نسل بعدی آیفون‌ها شروع شده. طبق آخرین گزارش، طبق گفته شرکت تحقیقاتی Barclays، تامین کننده‌ای به اسم Cirrus Logic، ممکن است با کوپرتینویی‌ها همکاری نزدیکی داشته باشند که این همکاری مبتنی بر جایگزینی کلیدهای لمسی با کلیدهای فیزیکی در آیفون‌های سال آینده است.

آیفون ۱۵ پرو تغییراتی در کلیدها دارد

این گزارش اضافه می‌کند که Cirrus Logic ماهنامه‌ای به سهامداران ارسال کرده است که در آن اشاره می‌کند به تعامل با یک “مشتری استراتژیک” ادامه می دهد و انتظار دارد یک جزء جدید HPMS را در سال آینده به بازار تلفن های هوشمند بیاورد.

HPMS مخفف تراشه‌های سیگنال ترکیبی با کارایی بالا است که شامل درایورهای لمسی برای موتور Taptic مورد استفاده در آیفون‌های اپل است. پیش از این، جان فورسایت، مدیرعامل این شرکت گفته بود که بازه زمانی برای ورود این قطعه جدید به بازار «نیمه آخر سال آینده» یعنی نیمه دوم خواهد بود.

عرضه این قابلیت جدید در نیمه آخر سال ۲۰۲۳ در چارچوب زمانی عرضه مدل های آیفون ۱۵ پرو از اپل است که باید در سپتامبر سال آینده اتفاق بیفتد.

این گزارش جدید در مورد کلیدهای لمسی برای آیفون‌ها تنها یک ماه پس از آن منتشر شده که مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، گفت که مدل‌های آیفون ۱۵ پرو مجهز به کلیدهای صدا و پاور فیزیکی خواهند بود. او اضافه کرده که این گوشی‌ها به دو موتور Taptic اضافی مجهز خواهند شد تا بازخورد لمسی را برای شبیه سازی احساس فشار دادن کلیدها ارائه دهند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید