آیفون 13 اپل به دلیل افزایش هزینه قطعات می‌تواند قیمت بالاتری داشته باشد

آیفون 13 اپلآیفون 13 اپل مدتی است که در صدر اخبار قرار دارد و تقریبا همه آنچه را که باید از این مجموعه انتظار داشته باشیم، نشان می‌دهد. با نزدیک شدن به زمان عرضه در ماه سپتامبر، جزئیات بیشتری در مورد سری گوشی‌های هوشمند همچنان در فضای مجازی ظاهر می‌شود.
در جدیدترین تحول، گزارشی از DigiTimes منتشر شده که ادعا می‌کند قیمت مدل‌های آیفون 13 اپل ممکن است افزایش یابد تا هزینه افزایش تولید قطعات را جبران کند.
Apple iPhone 13

شایعات در مورد قیمت آیفون 13 اپل

ما به شما توصیه می‌کنیم این اطلاعات را جدی نگیرید زیرا DigiTimes در مورد پیش بینی برنامه‌های مربوط به آیفون 13 اپل سابقه معتبری ندارد. با این حال، این بار به منابع صنعتی استناد می‌کند، بنابراین ممکن است این خبر درست باشد.
شرکت تولید نیمه هادی تایوان، بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان، همچنین سازنده چیپست‌های آیفون 13 اپل است، از جمله Apple A15 Bionic که خط تولید آینده آن اساس فرایند 5nm+ نانومتر است. با افزایش قیمت TSMC، اپل این قیمت را به مشتریان منتقل می‌کند. TSMC به مشتریان در مورد افزایش قیمت تا ۲۰ درصد اطلاع داده است. اپل، که یکی از بزرگترین مشتریان این شرکت است، می‌تواند بین ۳-۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد.
در حالی که افزایش قیمت از TSMC قرار است از ژانویه سال آینده اعمال شود، اپل دستگاه‌های جدید را با افزایش قیمت تنها چند ماه پس از معرفی رسمی عرضه می‌کند. چند ماه پیش، گزارش شد که اپل سفارش عظیم بیش از ۱۰۰ میلیون واحد تراشه A15 Bionic را به TSMC داده است زیرا این شرکت می‌خواهد هرگونه مشکل در زمینه تامین و قطعات را برای آیفون 13 اپل آتی خود برطرف کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید